MHP’den Türkeş'in ‘azgın milliyetçilik’ çıkışına sert tepki: ‘Serok Ahmet’in ağzı’

AKP’li Tuğrul Türkeş’in dile getirdiği “azgın milliyetçiliğe karşıyım.” ifadelerine MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür’den sert yanıt geldi.

MHP’den Türkeş'in ‘azgın milliyetçilik’ çıkışına sert tepki: ‘Serok Ahmet’in ağzı’

MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in oğlu AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, “azgın milliyetçilik” konulu bir yazı kaleme almıştı. Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Türk Devlet ve Toplulukları Dostluk, Kardeşlik ve İşbirliği Vakfı (TÜDEV) internet sitesindeki yazısında Türkeş, “Açıkça ifade ediyorum ki; ben filizlenen bu azgın milliyetçiliğe karşıyım. Azgın milliyetçiliğin hiçbir fikri derinliği bulunmaz. Yarının Türkiye’siyle ilgili hiçbir fikri yoktur. Sözü de hareketi de salt kaba kuvvettir. Bu nedenle de milleti temsil edemez” ifadelerini kullanmıştı.

'...KONUŞMA HAKKIN YOKTUR'

MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, Tuğrul Türkeş’e “Yıldırım Tuğrul Türkeş azgın milliyetçilikten dem vurmuş. Kendilerine Başbuğumuzun emaneti diye bakarken aslında Başbuğ’un bize emaneti Türk Milliyetçiliği’ni kavrayamadığını ilan etmiş. Bu ağız serok Ahmet’in ağzıdır. Serok’un suflesiyle Başbuğ’un oğlu olarak konuşma hakkın yoktur” sözleriyle yüklendi.