MHP'li başkanın darp iddiası... O meclis üyesi istifa etti

İzmir Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ın makam odasında darp ettiği iddia edilen MHP’li meclis üyesi Fatih Kürşat Kaplan görevinden istifa etti.

MHP'li başkanın darp iddiası... O meclis üyesi istifa etti
MHP'li başkanın darp iddiası... O meclis üyesi istifa etti

VERYANSIN TV

İzmir Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın geçen haftalarda MHP’li meclis üyesi Fatih Kürşat Kaplan’ı makamında darp ettiği öne sürülmüş, bunun üzerine Kaplan, Başkan Acar’dan şikâyetçi olmuştu. Veryansın Tv’nin gündeme getirdiği olayda yeni bir gelişme yaşandı.

Belediye meclis üyesi Fatih Kürşat Kaplan, yaptığı yazılı açıklamayla görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Kaplan'in istifa açıklaması şöyle:

“31 Mart 2019 tarihinde yapılan Yerel Seçimlerde üyesi olmaktan onur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi listesinden Aliağa halkımızın değerli oyları ile Belediye Meclis Üyesi olarak seçildim. Seçildiğim günden bu zamana kadar meclis üyesi sıfatım ile hiçbir şekilde Aliağa Belediye Başkanlığı bütçesinden meclis üyelerine verilen huzur hakkı adı altındaki ücreti almadığım gibi, ticari işletmemde de kesinlikle Aliağa Belediyesi ile kurumsal hiçbir ticari ilişkim olmamıştır. Daha ilk seçildiğim anda Meclis Üyelerine ödenen huzur hakkı ücretinin ihtiyaç sahiplerine verilmesi konusunda belediye başkanlığına dilekçe vererek bu ücreti almayacağımı bildirdim.

28.11.2020 günü basına ve kamuoyuna yansıyan hukuki süreci devam eden olayın nedeni ile ilçemize hizmet etmek için Aliağa Halkınca seçilen Belediye Meclisimizin çalışmasına etki etmesini de istemediğimden dolayı, hür irademle Aliağa Belediyesi Meclis Üyeliği görevimden istifa ettiğimi kamuoyuna saygıyla bildiririm.

Mensubu olmaktan onur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi’nin sade bir neferi olarak partim için çalışmaya devam edeceğim.

Saygılarımla…”

‘‘BAŞKAN İSTİFAYA ZORLADI’ DEMİŞTİ 

Fatih Kürşat Kaplan daha önce emniyette verdiği ifadesinde, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın kendisini istifaya zorladığını anlatmıştı. Kaplan, “Başkan bana ‘Burası benim makamım, ben seni görevlendirdiysem, pazartesi meclis üyeliğinden istifa etme talimatını veriyorum, pazartesi istifa dilekçene imzanı atarsın’ dedi” ifadelerini kullanmıştı.