Milli Siyaset Hareketi insanın kurtuluşudur

Hasan Atilla Uğur yazdı

Milli Siyaset Hareketi insanın kurtuluşudur

Arkadaşlar merhaba,

Nihat GENÇ arkadaşım 30 Mart 2020 günü VERYANSIN TV de yazdığı yazı ile büyük Kurtuluş’un yaklaştığını müjdeledi. Sağolsun. Eline ve aklına sağlık kocaman yürekli yazarın.

Virüs felaketinden çok öncesinde başlayan bir doğumdur bu. “İnsanın, milletin iki kuruşluk menfaatler uğruna ırzına geçildiği bir sistemde” isyandır bu hareket. Yeniden onurlu ve milli bir kulvarda olabilmek arzusudur bu. Günlerce, haftalarca ‘ne yapılmalı’ sorusunun cevabını aradık. Görüşlerimizi asla saklamadan, olduğu gibi anlatarak birbirimizle paylaştık. İnsanı bataklığa götüren ego, yakınımıza bile uğramadı. Birçok ana konuda fikir birliğine vardık.

Aslında aylar önce BABALA TV Mevzular programlarında bunun sinyalini vermiştik. Daha sonra Erdem Atay ile yaptığımız VERYANSIN TV programlarında da işaret fişeğini yakmış idik. Binlerce kişi yorumları ile, telefon ile, e-posta yolu ile bize ulaşıp destek verdiler ve “haydi” dediler. Sokakta, çarşıda, kitap imza törenlerinde ve konferanslarımızda rastladığımız bir çok insan heyecan duyduklarını ve görmek istediklerini dile getirdiler. Bizim de kararlılığımız ve enerjimiz tavan yaptı.

Bu doğumun, TBMM’nin açılışının ve milli mücadelenin 100. Yılına denk gelmesi bana göre bir tesadüf değildir. Bunun kıymetini bileceğiz ve adımlarımızı sağlam atacağız.

Ülkemizde bu hareketin içinde ve yanında olacak çok sayıda eğitimli, yetişmiş arkadaşımız olacaktır. Onlar bugüne kadar yönetimde veya kritik görevde olamadılar ise bu çürümüş sistem yüzündendir. Liyakat sahipleri yerine yandaş veya yakınların tercih edildiği kokmuş düzen yüzündendir.

İnsanoğlu nice virüsleri nice felaketleri alt etmiş. Yine başaracak elbet. Ama artık dünya eski dünya olmayacak. Daha önce de yazdığım gibi Türkiye olarak Biz başardığımızda bütün dünyanın hayrına olacaktır.

Allah yardımcımız olsun.

Saygılarımla.