'Milyonlarca insan hayatını kaybedecek ancak virüsten değil...'

Bill Gates'e göre, pandemi sona ermeden önce büyük ihtimalle milyonlarca insan hayatını kaybedecek ve bu ölümlerin çoğu hastalığın kendisinden değil, koronavirüsün sağlık sistemleri ve ekonomiler üzerindeki baskısından kaynaklı olacak.

'Milyonlarca insan hayatını kaybedecek ancak virüsten değil...'

Bill Gates adeta bir virüs-toplum mühendisliği ile pandemi krizini yönetiyor. Aslında bunu Davos mafyası adına yürütüyor.

Bilim adamı filan olmamasına rağmen virüsün geleceğine yönelik fetvalar veriyor, aşının şart olduğunu empoze ediyor, yeni normal denen totaliter vahşi kapitalizm koşullarının sözcülüğünü yapıyor.

Bill'in asıl niyeti, virüs sayesinde dünyadaki her bir insanı, çipli aşılarla koşulsuz bir denetim altına almak. Bunu da devlet adına değil küresel çapta devletleri kontrol eden büyük sermaye adına yapacak.

Şimdi bunu yalanlasa da, aynı 2010'da kendi ağzıyla söylediği "dünya nüfusunun yüzde 10-15 oranında azaltılması gerektiği" ifadesi gibi, çipli aşı da onun en meşhur projelerinden.

AZ GELİŞMİŞ ÜLKELERİ ETKİLEYECEK

The Economist'e konuşan Microsoft kurucusu, corona virüsün yayılmasını önlemek için uygulanan tecrit önlemlerinin Covid-19 dışındaki hastalıkların tedavisini de engellediğini iddia etti.

Gates'e göre bu durum, en çok da sıtma ve HIV'le mücadele eden az gelişmiş ülkeleri etkileyecek.

NTV'de yer alan habere göre, Microsoft'un kurucusu Gates ve eşinin kurduğu Bill ve Melinda Gates Vakfı, sözde "aşılar aracılığıyla sıtma ve çocuk felci gibi hastalıkları hafifletmeye çalışan küresel ittifakın merkezinde" yer alıyor. Gates Vakfı, kısa süre önce de Hindistan Serum Enstitüsü ile işbirliği yaptığını ve koronavirüs aşısını yoksul ülkelere yaklaşık üç dolara sağlayacağını açıklamıştı.

Bill Gates, ABD'nin salgınla mücadelesini ise şöyle değerlendirdi:

"Kesinlikle hazırlıklı değildik. Test yapmaya derhal başlamanın önemini anlayabileceğimiz simülasyonlar geliştiremedik. Açıkçası, virüse verdiğimiz yanıt beklediğimden kötü oldu. Ekonomi ve sağlık üzerindeki zarar da tahmin ettiğimden çok daha büyük. Siyasi yöntemlerin değişmesi, insanların maske takmasını sağlar mı, emin değilim."

Covid-19 ile mücadelenin siyasi boyutuna da değinen Gates'e göre Joe Biden'ın seçilmesi, işleri yoluna koymayacak.