MİT krizini duyurmuştu, Dünya gazetesiyle anlaştı... Hürriyet muhabirinden tepki

Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Hakan Güldağ'ın, Genel Koordinatörlüğü'nü ise eski Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar'ın yaptığı Dünya Gazetesi'ne transfer olan isim dikkat çekti.

MİT krizini duyurmuştu, Dünya gazetesiyle anlaştı... Hürriyet muhabirinden tepki

Ekim 2019'da Hürriyet'in eve tebligat göndererek işten çıkardığı isimler arasında yer alan Arda Akın Dünya Gazetesi ile anlaştı. Medyaradar’ın haberine göre, Hürriyet Gazetesi'nde 13 yıl süreyle polis muhabirliği yapan Akın Türkiye'nin en köklü ekonomi gazetesi olan Dünya'da editör olarak çalışacak.

Arda Akın 7 Şubat 2012’de FETÖ’nün MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı “şüpheli” sıfatıyla ifadeye çağırmasını Hürriyet Gazetesi’nin internet sitesinde ilk duyuran isim olarak biliniyor.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, kısa bir süre tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Arda Akın hakkında, "FETÖ'ye üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanmıştı.

‘BU ELEMANI KOLLAYAN İRADE KİM/KİMLER?’

Konuyla ilgili Hürriyet Muhabiri Toygun Atilla’dan dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Medyaradar’ın haberini paylaşan Atilla “Bu elaman beni FETÖ’cü bir polis müdürüne ihbar etmişti. Sonrasında FETÖ’den içeri de girdi. Samsun’da yerel bir gazetede başlayan kısa sürede ulusal basında Ankara ve İstanbul’da çalışan bu ‘eleman’ şimdi de ‘ekonomi’ editörü olmuş! Vay arkadaş” diye yazdı.

Toygun Atilla, “Ali Dağlar, Hasan Erşan gibi gerçek gazeteciler mesleklerini yapamazken, Arda Akın gibi ‘elemanları’ sürekli kollayan ve meslekte tutan ‘irade’ kim/kimler ?” diye sordu.