Motosiklet tutkunu Erkan Bostancı son yolculuğuna uğurlandı

Ankara’nın sevilen simalarından derici ve motosiklet tutkunu Erkan Bostancı hayatını kaybetti.

featured

1965 doğumlu Bostancı kanser hastalığına yakalanmıştı. Dün öğle saatlerinde yaşamını yitiren Bostancı’nın naaşı bugün Karşıyaka Mezarlığında ikindi namazına müteakip defnedildi.

Ankara’nın tanınan ve sevilen simalarından olan Bostancı motosiklet tutkunuydu. Ankara caddelerinde 3 tekerli özel bir motosikletle gezen ve dünyaca bilinen Erkan Bostancı’nın cenazesine ailesi sevenleri ve motosiklet tutkunları katıldı.

Yazar Nihat Genç, Erkan Bostancı’nın hayatını kaybetmesinin ardından resmi Twitter hesabından açıklama yaptı. Genç, yaptığı açıklamada “Ankara’nın çok renkli, çok sevilen bir simasını (deri sanatçısı ve motorcu) Erkan Bostancı’yı, arkadaşımızı kaybettik. Seğmenler Parkı’nın, Ailesinin ve motorcu dostlarının başı sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

BENZERSİZ TASARIMLARI VARDI

Erkan Bostancı, iş aşkıyla motosiklet aşkını birleştirip görenleri kendisine hayran bırakan motosikletleri ile dikkat çekmişti. Motosiklette bulunan her bir ayrıntıyı kendi el emeğiyle oluşturan Bostancı, dünyada başka örneği bulunmayan farklı görünüm tarzıyla dikkat çeken motosikletiyle görenlerin ilgisini çeken bir tasarıma imza atmıştı.

İHA’nın muhabiriyle röportaj yapan Erkan Bostancı, “Satmak için bir şey yapmadığın için fiyat da belirleyemiyorsun. Bana kalsa satmam. Çok feci para isterim satacak olsam. Dünyada bir ikincisi yok. Bu tasarımda bu konseptte bir ikincisi yok” ifadelerini kullanmıştı.

’12-13 YILLIK BİR EMEK VAR’

2006 model motosikletini 2007 yılında satın aldığını söyleyen Bostancı, “O gün bugündür aşama aşama yaklaşık 12-13 yıllık bir emek var. Her santiminde bir emeğim var. Bu da benim yaptığım işle örtüşen bir tema oluşsun diye böyle bir çalışma yaptım. Bütün detayları doğaçlamadır. Hepsi şablonsuz el işçiliğiyle oluşturuldu. Böyle bir şey kendiliğinden ortaya çıktı” demişti.

‘GÖREN SORU SORMADAN GEÇEMİYOR’

Motosiklet aşkının çocukluktan beri var olduğunu bildiren Bostancı, hayalinde böyle bir tasarım yapmak olduğunu ve buna da kavuştuğunu söylemişti. Bostancı, gören herkesin motosiklet hakkında sorular sorduğunu belirterek, “Abi şu nedir? Kaç basıyor? Fiyatı nedir? Bu tür sorularla çok karşılaşıyoruz. Birçok sosyal sorumluluk projelerinde de yer alıyorum. Onlara da katkı sağlamak için. Dikkat çektiği için davet ediyorlar. Sağ olsunlar biz de destek oluyoruz onlara” şeklinde konuşmuştu.

‘BU BENİM YAŞANTIMIN AKSEDİLMİŞ HALİ’

Motosikletin oluşmasında çok büyük bir el emeğinin olduğunu ve artık ailesinden biri olduğunu da bildiren Bostancı, “İşin kısacası ben kendimi yaşıyorum. Bu benim yaşantımın, hayatımın buna aksedilmiş hali” diye konuştu.

Motosiklet tutkunu Erkan Bostancı son yolculuğuna uğurlandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!