'Muhaberat artığı' sözüne 'Tank Palet' yanıtı: Utanmaz Katar artığı...

Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirilip Katar ortaklığına devrine tepki gösterdiği konuşmasında ‘Devletin ordusu Katar’a satıldı’ sözleri tartışma yaratan CHP'li Ali Mahir Başarır'dan kendisine yönelik ‘Muhaberat artığı’ diyen Mahir Ünal’a yanıt geldi. Başarır "Utanmaz Katar artığı, bu ülkenin Tank Palet Fabrikası Katar’a satılırken neden sustun?" ifadelerini kullandı.

'Muhaberat artığı' sözüne 'Tank Palet' yanıtı: Utanmaz Katar artığı...
'Muhaberat artığı' sözüne 'Tank Palet' yanıtı: Utanmaz Katar artığı...

VERYANSIN TV

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Habertürk Tv’de katıldığı bir programda Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirip Katar ortaklığına devrine tepki gösterirken "Öyle bir noktadayız ki, Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar’a satılmış. Ben değer biçemiyorum, 20 Milyar dolar olduğu söyleniyor, 50 Milyon dolara satılmış " ifadelerini kullanmıştı.

Başarır'ın sözleri tartışma konusu olmuştu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise "Muhaberat artığı, Esed aşığı bir CHP milletvekilinin katıldığı TV programında kahraman ordumuza karşı kullandığı çirkin ifadeler ne kadar canlarının yandığını gösteriyor.Bu ifadeleri telin ediyorum.Aziz milletimizi temsil etme onuruna layık olmayan bu vekil derhal özür dilemelidir" şeklinde bir paylaşımla Başarır’a tepki göstermişti.

Ünal’ın “Muhaberat artığı” sözüne CHP’li Başarır da sosyal medyadan yanıt geldi.

Başarır, "Utanmaz Katar artığı, bu ülkenin Tank Palet Fabrikası Katar’a satılırken neden sustun? Neden bir tepki vermedin ? Benim demek istediğim son derece açık ve net. Bu ülkenin şerefli ordusunun tankı, topu, tüfeği başka bir ülkeye peşkeş çekilir mi? Nerede senin sözde milliliğin?" dedi.

'ELEŞTİRİMİN ORDUMUZLA ALAKASI YOK'

Başaşır ayrıca Habertürk’teki konuşmamın çok başka yerlere çekildiğini hayretle izlediğini ifade ederek "Benim eleştirim Tank Palet Fabrikamızın Katar’a satışına yöneliktir. Arkasındayım. Ordumuzla uzaktan yakından alakası yoktur! Ordumuzun savaş fabrikasını bir başka ülkeye satmak hainliktir. İhanettir!" ifadelerini kullandı.