CHP'li medya patronları birbirine girdi!

Yurt gazetesi sahibi CHP'li Durdu Özpolat'ın TELE 1'in sahibi Merdan Yanardağ'a yönelik sert suçlamaları sosyal medyada gündem oldu.

CHP'li medya patronları birbirine girdi!

Gazeteci Cüneyt Özdemir'in kendi Youtube kanalında geçen günlerde ifade ettiği "TELE 1'in arkasında kim var? Hangi para ile kuruldu?" sözlerinin ardından "muhalif" mahalleyi karıştıran bir kavga başladı.

Merdan Yanardağ, Özdemir ve Özpolat'la ilgili sosyal medya hesabından şöyle yazmıştı:

"Medya soytarısı Cüneyt Özdemir, tam bir zavallı.. Çalışanlarını ve piyasayı dolandıran, çalışanlarına borçlu olan Durdu Özbolat'ın, Yurt gazetesininyle ilgili yalanlarına sarılmış.. Bunları yazan da yandaş Hadi Özıkış'ın sitesi.

Yurt'un sahibi D. Özbolat hakkında bütün çalışanların ortak imzasıyla yayınlanmış bir bildiri ve açılmış onlarca dava var. Bildirinin altındaki imzalara bakarsanız ne demek istediğimi hemen anlarsınız..

Eski FETÖ yanaşması, denemediği kapı kalmayan, medya soytarısı Cüneyt Özdemir zavalılığı.. Bula bula çalışanlarının parasını vermeyen eski gazete sahibi bir dolandırıcıya sarıldı. Oysa bir o hesabı gördük.. Buyurun."

Yurt Gazetesi'nin sahibi Durdu Özpolat'tan da iddialara yanıt geldi.

Merdan Yanardağ'a sert ifadelerle yanıt veren Özpolat şu ifadeleri kullandı:

''Ben Durdu Özpolat, Merdan Yanardağ'ın bu akşamki sözlerine cevabımdır. Ben Yurt Gazetesi'ni evimi, otelimi, özel okulumu enerji hisselerimi satıp 25 milyon dolar harcayarak kurdum, kaynağım belli. Sen Tele 1'in kaynağı nedir onu açıkla."

"Merdan Yanardağ televizyonu ve gazeteyi batırıp gitti, borçlarla boğuşan biz mi dolandırıcıyız yoksa batırdığı gazetenin arkasından "maaş gaspçısı" diye konuşanlar mı dolandırıcı?"

"Tele 1'in kaynağını açıklamazsan sana sorarım; kaynak benden çaldığın paralar mı yoksa Akın İpek'ten aldıkların mı? Barış TV'yi satarak aradan aldığın komisyonla Tele1'i kurdun, Barış TV'yi kime sattın?"

"Yurt Gazetesi çalışanlarının maaşlarını kaynağım belli olduğu için ödeyemediğim zamanlar oldu ama borcumu hem çalışanlarıma hem piyasaya ödedim, ödemeye de devam ediyorum."

"Yurt Gazetesi'nde çalışan ve ne maaş aldıkları belli olan 210 personel vardı. Sen başkasının kesesiyle patronluk yaptın ama şu an her birine aylık 5 bin dolar verebiliyor musun? Ben bunu belgelerle ispat ederim, sen yalanlarını ispatlayabilir misin?"

Tartışma devam edince Yanardağ'dan sosyal medya hesabından yeni açıklamalar geldi. Özpolat'a karşı eleştiri dozunu yükselten Yanardağ, şu ifadeleri kullandı: