Muharrem İnce kopuşu başlatıyor! ‘Adam kazandı’ belgelerini açıklayacak

featured
service

Muharrem İnce, ‘ortadan kaybolmakla’ eleştirildiği ve ‘Adam kazandı’ mesajıyle hafızalara kazındığı, 2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçimi gecesine ilişkin belgeyi 12 Ağustos’ta açıklayacak.

“Önümüzdeki hafta Muharrem İnce kanadından bir hamle gelecek. Bu hamlenin hem Ankara’da hem de CHP’de büyük bir tartışma yaratacağı kesin…” diyen Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, Muharrem İnce’nin 12 Ağustos’ta düzenleyeceği basın toplantısı ile CHP’den kopacağını ve duruma göre bu tarihin öne de alınabileceğini yazdı.

Aykut Küçükkaya konuyla iligli olarak şunları yazdı:

Muharrem İnce “yeni parti” çıkışının ardından başlayan polemiğin büyümesi üzerine 12 Ağustos Çarşamba günü açıklama yapma kararı aldı. Eylül ayı başında yapmayı planladığı bu açıklamayı öne çekmenin gerekçesini “ismi üzerinde oluşan siyasi tartışma rüzgârının boyutunun büyümesi” üzerine “strateji” değiştirme olarak düşünebiliriz. Peki, İnce 12 Ağustos’ta ne açıklayacak?

Edindiğim bilgiye göre açıklayacağı konunun başlığı kamuoyunda, CHP tabanında Muharrem İnce’nin ortadan kaybolmakla eleştirildiği “Cumhurbaşkanlığı seçim gecesiyle” ilgili… Özetle İnce ve yakın ekibinin iddiası, “CHP 60 bin sandığa gözlemci koymadı” olacak…

CHP Genel Merkezi’nin bu hamleden ve içeriğinden “kuvvetle ihtimal” haberdar olduğu kulisi de gelen bilgiler arasında. İnce’nin bu iddiasını belgeleriyle açıklaması bekleniyor. Bu noktada, İnce’nin açıklamayı yaptığı gün, “böylesi önemli bir açıklamayı yapmak, belgeyi duyurmak için neden iki yıl beklediği” sorusuna da yanıt vermesi gerekiyor. İnce’nin açıklamasını 12 Ağustos’tan daha erken bir tarihe çekme, öne alma ihtimali de bulunuyor…

24 Haziran 2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçmenler “188 bin 80” sandıkta oy kullanmıştı. Muharrem İnce geçerli 50 milyon 59 bin 249 oyun yüzde 30.6’sını yani 15 milyon 336 bin 861 seçmenin oyunu almıştı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan seçimi yüzde 52.6 oy oranıyla kazanmıştı.

Küçükkaya’nın 24 Haziran seçim gecesine dair belge açıklayacağını yazdığı İnce’nin o gece gazeteci İsmail Küçükkaya’ya gönderdiği ‘Adam kazandı’ mesajı uzun süre tartışma konusu olmuştu.

Muharrem İnce kopuşu başlatıyor! ‘Adam kazandı’ belgelerini açıklayacak

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 2 sene önce

  Muharrem İnce eminim çok tecrübeli bir siyasetçidir. Yalnız sanki çok ince düşünüyor gibi. Kurultayda arka sıralara düşmesinden sonra ben silinir gider şansını tüketti artık diyordum. Şimdi de bu hikaye ile çıktı. Hikaye diyorum çünkü ortada net birşey yok, yazıda geçtiği gibi “polemik” var ve polemiği yaratan da bizzat kendisi. İşin kötüsü 12 Ağustos yada her ne zamansa artık çıkıp, “Beni seçtirmemek için ellerinden geleni yaptılar, sandıklara adam koymadılar falan da filan” diyecekse hiç zahmet etmesin, mllet biliyor zaten seçilmemek üzere aday olarak gösterildiğini bugünkü CHP nin derdinin ne olduğunu vesair. Bu fırsatı da boşa kullanırsa bu sefer temelli silinir gider. Tabi bu topraklar uzun zamandır arkasında Amerika olmadan yoktan biryerlere gelen hiç kimseyi göremedi, bugünkü iktidar da dahil (evet unutmadık) onun için işi zor. Ama milletin de bir talebi var, açık net, anketlerde de görmüş, bıktık artık bugünkü liderlerden. İyi kullanırsa kartlarını, Amerikaya ihtiyaç yok, millet var da o cesaret mi diyeyim, o duruş mu diyeyim pek yok gibi birşeyler eksik…
  Bakalım neler olacak

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Hangi Muharrem İnce’yi seviyoruz acaba?
  -“1920lerin Türkiyesine dönmek istemiyorum” diyen Muharrem İnce mi..?
  – “Ana dilde eğitim vekil ve gazetecilerin haddine değildir. Pedagogların, uzmanların işidir.”
  diyen Muharrem İnce mi.? (Liderler Fox’ta programı)…
  -Kürtçe Eğitimdilini pedagoglara soracağım, kırmızı sınırlarımız yok diyen Muharrem İnce mi..
  -PKK/hdp’lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasında Hayır oyu verdim diyen Muharrem İnce mi..?
  -PKK/hdp eşbaşkanı Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret eden Muharrem İnce mi..?
  – ilkokul öğrencisi Deniz Acar’ın yazdığı kısa mektubun koca harflerle yazılmış son cümlesi “Ne mutlu Türk’üm diyene”yi PKK/hdp seçmeninden oy alacağım diye okumayan Muharrem İnce mi..? https://twitter.com/Saka_larr/status/1010478031721390080

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  CHP nin Akp kanadı harekete geçmiş! ince inceden Cumhurbaşkanı adayıda ilan edilmişti zaten! İmamoğlu mayası tutmadı galiba !!

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Edirne cezaevinde Selahattin Demirtaş’ı ziyaret eden Muharrem İnce sen Atatürk’ün askeri olamazsın

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  ortadan kaybolmustu, ve ayrica mesele adam’in kazanmasi degil. secimlerin ikinci tura kalip kalmamasiydi. aradaki fark o yuzden cok onemli degildi. muharrem ince’nin o gece kaybolmasi kendi siyasi hayatini bitirdi diye dusunuyorum. milletin colugunu cocugunu sandik baslarinda diktiler, itin kopugun arasinda, kendileri de nerede belli degil. gunahi boynuna, ne oldu bilemeyiz ancak iki yil sonra cikip belge aciklamak degersiz.

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Bunları Muharrem İnce söylemiştir, o bir KürtAçılımcısıdır..
  -“1920lerin Türkiyesine dönmek istemiyorum” dedi..
  – “Ana dilde eğitim vekil ve gazetecilerin haddine değildir. Pedagogların, uzmanların işidir.”
  dedi.. (Liderler Fox’ta programı)…
  -“Kürtçe Eğitimdilini pedagoglara soracağım, kırmızı sınırlarımız yok” dedi..
  -“PKK/hdp’lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasında Hayır oyu verdim” dedi..
  -PKK/hdp eşbaşkanı Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etdi..
  – ilkokul öğrencisi Deniz Acar’ın yazdığı kısa mektubun koca harflerle yazılmış son cümlesi “Ne mutlu Türk’üm diyene”yi PKK/hdp seçmeninden oy alacağım diye okumadı. https://twitter.com/Saka_larr/status/1010478031721390080

  Cevapla
 7. seçim gecesi neden kabuğunuza saklandınız bu soruyu bilhassa hem sana hem meral akşenere de sordum cevap gelmedi.

  Cevapla
 8. 2 sene önce

  Atatürkün kurduğu ulus devleti yıkmak için Yetmez ama evetçi, vede ON ARALIK HAREKETİ ELEMAN, SOROS’ un uşağı Pr.Dr. İbrahim Kaboğluna hazırlattığı ANAYASA TASLAĞINYLA TC yi federal yapıya taşıyanlar mı? Atatürkçü . kİ BU ANAYSADA Atatürk adı ve Türk adı yazılmayacak. Ne dersiniz.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!