Muharrem İnce'nin İyi Parti planı

Parti kurma çalışmalarını sürdüren CHP'li Muharrem İnce'nin 10'a yakın İyi Partili vekille temasta olduğu öne sürüldü.

Muharrem İnce'nin İyi Parti planı

Memleket Hareketi oluşumuyla çalışmalarını sürdüren eski CHP Milletvekili Muharrem İnce'nin partisinin kuruluşunu 1 Mart'ta resmen duyuracağı gündeme gelmişti.

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer bugünkü yazısında kamuoyunda öne çıkan 2 ismin de İnce’nin partisinde yer alacağını öne sürdü.

Bayer, parti yönetimine muhalif CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ve İYİ Parti'den istifa eden Ali Türkşen'in de İnce ile birlikte hareket edeceğini duyurdu.

İnce'nin çalışmalarıyla ilgili gündeme gelen iddialardan biri de İYİ Partili küskün milletvekilleriyle temaslar.

Sabah gazetesinin iddiasına göre Muharrem İnce İYİ Parti'den 10' a yakın milletvekiliyle yakın temasta.

Haberde şöyle denildi:

"CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel ile birlikte çalıştığı bilinen Muharrem İnce'nin İYİ Parti'den 10' a yakın milletvekiliyle yakın temasta olduğu belirtiliyor. İnce'nin yakın ekibinin İYİ Parti'den istifa eden İsmail Ok ve İsmail Koncuk'a kendi saflarına katmak için ikna turları düzenlediği gelen bilgiler arasında. Kendine yeni bir yol haritası çizen İnce'nin, en az 20 milletvekilini partisine dâhil ederek mecliste grup kurmayı planladığı konuşuluyor...

SARIGÜL EKİBİNDEN İNCE'YE UYARI

Türkiye Değişim Partisi Genel Sekreteri Hasan Aydın'ın İnce'yi arayarak parti kurma çalışmaları konusunda birtakım tavsiyelerde bulunduğu bilgisine ulaşıldı. Aydın'ın İnce'ye 'Parti kurmayı ertelemeniz oldukça isabetli. Biz bu konuda biraz aceleci davrandık, pandemiden dolayı vatandaşlara ulaşmakta zorluk çekiyoruz' dediği öğrenildi."