Muhittin Böcek’le ilgili çarpıcı iddia… ‘Babam Mevlüt amcamın yanında olacak’

featured

Gazeteci Ebru Küçükaydın, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek’in oğlu Gökhan Böcek’in kendisine “Babam iyileşir iyileşmez biz AK Parti’ye geçeceğiz… CHP bizim için bitmiştir. Babam Mevlüt amcamın yanında olacak” dediğini iddia etti.

VERYANSIN TV

Aylarca yoğun bakımda koronavirüsle mücadele eden Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek, göreve döner dönmez kendisi hastanedeyken yetkileri tırpanlanan genel sekreter Cansel Çevikol Tuncer’e yetkilerini iade etmişti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Ankara’dan Antalya’ya gönderilen eğitimci Hüseyin Karakuş ise genel sekreter yardımcılığı görevinden alınmıştı. Bu görevden almanın Kılıçdaroğlu’nu da rahatsız ettiği öğrenilmişti.

Öte yandan CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar da “Daha göreve gelir gelmez böyle bir atama şık olmamıştır. Sonuçta başkanın tasarrufundadır ama örgütlerin tepkileri var” demiş ve Başkan Böcek’e telefonla ulaşamadıklarını da söylemişti. 

CHP’de Antalya krizi: Başkan Böcek’e ulaşamıyoruz! 

CHP’de Antalya krizi sürerken gazeteci Ebru Küçükaydın, Haberimizvar.net’te konuyla ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

‘BENİM MEVLÜT AMCAM VAR, AK PARTİ’YE GEÇECEĞİZ’

Muhittin Böcek’in oğlu Gökhan Böcek’in babasının sağlığını hiçe sayarak, kişisel çıkarları uğruna feda ettiğini ileri süren Küçükaydın, çarpıcı iddialarda bulundu. Küçükaydın, Gökhan Böcek’in kendisine “‘Abla, benim Mevlüt amcam var, doktorlara talimat verdim, Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’e babamın sağlığıyla ilgili bilgi verilmeyecek. Babam iyileşir iyileşmez biz AK Parti’ye geçeceğiz’”dediğini iddia etti. Böcek’in ayrıca “Mevlüt amcam her gün arıyor, babam için dua ediyor. CHP bizim için bitmiştir. Babam Mevlüt amcamın yanında olacak” sözlerini sarf ettiğini öne sürdü.

Gazeteci Küçükaydın, yazısının devamında “Seçilmiş Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek’in iradesi oğlu Gökhan Böcek’te mi, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin atanmış Genel Sekreteri Cansel Çevikol’da mı, yoksa AKP’nin atanmış Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ekibinde mi?” diye sordu.

Ebru Küçükaydın’ın yazısı şöyle:

CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, koronaya yakalandığında hep birlikte çok üzüldük. Öncelikli evladı Gökhan Böcek için sağlığına kavuşması dileğiyle Antalyalılar olarak dua ettik, parti içinde siyasi hesaplardan uzak tutmak için mücadele verdik, CHP ve İYİ Parti ittifakıyla 713 bin 301 oy alarak başkan seçildiğini her fırsatta hatırlattık. Kimimiz Ankara’da, kimimiz Antalya’da Başkan Böcek’in iyileşeceğini, yeni hesaplar yapılmaması gerektiğinin altını çizdik. Sabrettik, bekledik.

Ancak görünen o ki, başta oğlu Gökhan Böcek olmak üzere, yakınındakiler Başkan Böcek’in sağlığını hiçe saydıkları gibi, 23 yıllık siyasi geçmişini ‘hiç’ ederek, seçilmiş başkanı kişisel çıkarları, rantları uğruna adeta feda etti.

Partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sorumluluk yükleyerek gönderdiği Hüseyin Karakuş’un varlığına bile tahammül edemeyen Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Çevikol, bir atanmış olmasına rağmen, siyasi iradeyi, CHP’yi yok saydı. Göstermelik iş başı yaptırılan Başkan Böcek’in sağlığını bile düşünmeden oğlu Gökhan Böcek’in de desteğiyle CHP’yi yok sayan ‘atanmış’ Çevikol, AKP’li Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ve ekibinin talimatıyla, yetkilerini geri alır almaz ilk icraatını gerçekleştirdi ve Karakuş’u görevden aldı.

Bu gelişmeler, Gökhan Böcek’in, babası yaşam mücadelesi verirken, bana telefonda söylediği sözlerini hatırlattı: “Abla, benim Mevlüt amcam var, doktorlara talimat verdim, Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’e babamın sağlığıyla ilgili bilgi verilmeyecek. Babam iyileşir iyileşmez biz AK Parti’ye geçeceğiz”.

Gökhan Böcek’in bu inanılmaz sözlerine, “Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener seni aradı, gelişmeleri yakından takip ediyor. İki genel başkana, babanın sağlık durumu ile ilgili bilgi verilmemesine kim karar verdi? Ayrıca Muhittin Böcek senin baban olabilir, ama o 713 bin kişinin oyuyla seçilmiş bir başkan. Önemli bir misyonu var. Oğlu olarak böyle karar vermeyi bırak, konuşamazsın bile…” diye karşılık vermiştim. Gökhan Böcek’in, “Ailesi benim, ben karar verdim. Mevlüt amcam her gün arıyor, babam için dua ediyor. CHP bizim için bitmiştir. Babam Mevlüt amcamın yanında olacak” diye devam eden konuşması bugün yaşadıklarımızı daha iyi anlatıyor.

Seçilmiş Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek’in iradesi oğlu Gökhan Böcek’te mi, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin atanmış Genel Sekreteri Cansel Çevikol’da mı, yoksa AKP’nin atanmış Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ekibinde mi? Konu ne Karakuş’tur, ne de Mehmet Hacıarifoğlu’dur; konu adeta AKP’nin rehinesi haline gelen Başkan Böcek’in ve CHP’nin getirildiği durumdur. Ne Antalya, ne de CHP’de bir oğlan, bir kadın, bir bakanla bu kadar küçük düşürülemezdi.

Muhittin Böcek’le ilgili çarpıcı iddia… ‘Babam Mevlüt amcamın yanında olacak’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. Dallamaya bak.Doktorlara talimat vermiş.Sen kimsin kime ne talimat veriyorsun?Hayatında kaç sayfa okudun doktoru geçtin üstüne de aya füze mi gönderdin de talimat fışkırtıyorsun?Lale işte.Partisi martisi yok.Siyaset örgütlü çakal cehaletin altında biz de du bakali ne olcek diye mal gibi seyrediyoruz.Dur bakalım ne olacak?

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Korona muhittin beyin gozlerindeki perdeyi indirmis..Ilk defa koronanin faydasina sahit oldum.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  O kim mi?oğlu.sen kimsin asıl?

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Perde kalkmis, hakikati gormus.

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  hastanın birinci derece yakını ,hasta mahreöiyetini gözetebilir,böyle bir hakkı vardır.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!