Murat Kurum: Ak Parti’de liyakatli kadrolar görev yapar, örneğin ben

AKP'nin İBB adayı Murat Kurum, "Ak Parti'de liyakatli kadrolar görev yapar. Emin olun derler ya "Bir yere gelmek için Ankara'da dayın olacak..." Benim Ankara'da dayım yok. Dayım var Ankara'da ama köyde çiftçilik yapıyor. AK Parti'de Cumhurbaşkanımız kim en iyi işi yapacaksa onu oraya getirmeye gayret gösterir. Bakın örneği benim." dedi.

featured

Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı Murat Kurum, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Haber Global’de Buket Aydın’ın sorularını yanıtlandıran Kurum, Habertürk’teki ‘Gazze sorusu’ krizine dair açıklama yaptı.

AKP’de liyakatli kadroların görev yaptığını iddia eden Kurum, bunun örneğinin kendisi olduğunu belirterek, “Emin olun derler ya “Bir yere gelmek için Ankara’da dayın olacak…” Benim Ankara’da dayım yok. Dayım var Ankara’da ama köyde çiftçilik yapıyor. Ak Parti’de liyakatli kadrolar görev yapar. Ak Parti’de Cumhurbaşkanımız kim en iyi işi yapacaksa onu oraya getirmeye gayret gösterir. Bakın örneği benim.” dedi.

Kurum’un açıklamalarından öne çıkanlar:

Korku filmlerini aratmayacak görüntüleri görüyoruz metrobüs duraklarında, otobüslerde, yollarda. İnsanımız artık kendileri için çalışan çabalayan birilerini istiyor. Sahada gördüğümüz bu. Sevgi selini görseniz inanamazsınız. Onlar için her şeye değer. İstanbul gibi aziz bir şehre hizmet etmek, bunun için yola çıkmak bizim için bir gurur meselesi olacak. Gençliğimizle, bu motivasyonla sahadayız. Bugün mesela bir yere gittim, orada teyzemizin bize bakışını görseniz. Umut dolu, sevgi dolu. “Aaa bu çocukmuş o, sen gülüyorsun, uzunmuşsun, zayıfmışsın” diyorlar. Biz afetlerle ekrana geldiğimiz için yüzümüz çok gülemiyordu. Çok güzel hikayelerle karşılaşıyoruz, mutluyuz.

YANMAYAN OCAKTA YAPTIĞI MENEMEN

Söyleyebilecek eleştirebilecek bir şey bulamıyorlar, yok ocağın altı yanmadı… Sınıfta böyle şımarık çocuklar olur ya. Şımarık, laf ebesi denebilecek kişiler vardır. Orada biz gençlerle bir araya gelmişiz, hem onları dinliyoruz, hep beraber sahur yapıyoruz. Bununla mutlu olan yok, ocak yandı, yanmadı… Demek ki o kadar becerikliyim ki ocağı yakmadan da menemen pişirebiliyorum. Bunlar israfa alışmış ya, bütün ocakların yanması gerekiyor. Çok güzel de pişirdik yedik. Sandığa gidip gitmemek arasında kararsızlığı olan bir gencimiz vardı o gün orada, ben de ona şunu söyledim, “Siz bu ülkenin karar vericilerisiniz. Buradaki takdiriniz çok önemli. Gelecek sizin geleceğiniz. Kötü gidişata dur diyecek son nesil sizlersiniz.” İkna ettim onu, bizden yana oyunu kullanacak.

İMAMOĞLU’NA GÖNDERME

Siyasi iradesini herkesin yansıtması en doğru olanıdır. Maalesef muhalefet bizi yapacağımız işlerle ilgili eleştiremiyor. Tek konuştukları ne; şurada gaf yaptı, burada şöyle söyledi. Aslında en büyük gafı kendileri yapıyor. Sırtında küfesi boş, yaptığı bir iş yok, 5 seneyi boşa geçirdi. İstanbulluları üzdüler, kırdılar. Yok bareti ters giydi, yok Gazze ile ilgili gaf yaptı. Bareti görse bunlar kayak tatilinde üzerine binip kayarlar. Ben eserler, hizmetler yaparak buraya geldim. O bareti biz eser yaparken giydik. Baretin ne olduğunu bilmezler. Biz okuldan mezun olduk, baretimiz arabamızda gezdik. Biz o baretle asrın felaketinde 11 ili gezdik. Bu bir yerel seçim, yerel seçim hizmet seçimidir. Bu azmi ve gayreti gösteremiyorlar. Bir bakıyorsunuz kendi ikballeri için nerede fırsat görseler oraya çadır kurmalar, kendi arkadaşlarını sırtından hançerlemeler. Ne oldu? Her şeyi biz biliriz anlayışı İstanbul’un ihtiyacı olan bir anlayış değil. İstanbul’da yaşayan gençlerin umudu olmak zorundasınız. İnsanlar trafikte 3 saatte işe gidiyorsa dönüp aynaya bakmak zorundasınız. “Algıyla 5 seneyi geçirdim yine algıyla devam ederim…” Yok öyle yağma. Siz evinize gideceksiniz, gidemiyorsunuz. Nasıl olur ya böyle bir şey. Bırakın yeniden aday olmayı, şu an istifa etmelidir. Ben böyle bir durumda olacağım, bir dakika oturmam orada. Çözüm ne? Yatırım, toplu ulaşım.

‘VAAT VERMESİNİ BİLİYOR’

‘Depremle ilgili çalışmayalım, ulaşımla ilgili çalışmayalım, müsilaj devam etsin, Marmara kirlensin, içme suyu noktasında İstanbul’a bir damla yeni kaynak getirmeyelim, sahipsiz hayvanlar sokakta gezmeye devam etsin’, çözüm bu yani öyle m? Sen bu şehri yöneten belediye başkanıysan bunlara çözüm getirmek zorundasınız. Metrobüslerin yandığı, her gün arıza yaptığı bir İstanbul’u görüyoruz. Vaat vermesini biliyor. E ne oldu bugün? Ne oldu da 5 senedir hani bu sıkıntıları aşacaktık. Yeşil alan yapacaktın hani, hani her şey güzel olacaktı? İstanbul’da güzel olan bir şey söyleyin. Biz çalışacağız, biz çalışarak buraya geldik. Birilerinin ayağına taş koyarak gelmedik.

‘BİZ KAZANACAĞIZ’

46 bin afet konutu yapmışız gelmişiz. 80 tane tarihi meydanın ihyasını yapmışız. Ben size seçim sonucu açıklayayım, 31 Mart’ta onlar ne derse desin biz kazanacağız. Tüm İstanbul sevinecek, kaybeden kimse olmayacak. Gençlerimiz, kadınlarımız sevinecek.

‘GAZZE SORUSU’ KRİZİ

O programda ister istemez sunucularımız böyle olaylarla karşılaşıyorlar. Bir kızımız Gazze ile ilgili soru soracaktı. Moderatör müdahale etti bu programın içeriği böyle değil diye. Ki Mehmet Akif Bey’in Gazze hassasiyetini hepimiz biliyoruz. İnsafsızca bir müdahale ve topyekun bir saldırı gerçekleştirdiler. Kızın sorusunu da merak ettim hem de üzüldüm. Kızı çağırdık, sordu sorusunu, ben de cevapladım. “31 Mart’ta kazandığımızda Gazzeli çocuklarımız da sevinecek” dediğim için rahatsızlık duyuyorlar, duymaya devam etsinler. Her zaman mücadele edeceğiz. Yarı zamanlı belediye başkanı hemen tır dorsesinin arkasına geçip poz veriyor. Şimdiye kadar aklın neredeydi? Ben neysem oyum, rol yapmayacağım. Ben rol yaparak insanların sevgisini kazanmadım, bundan sonra da böyle olacağım. Kendimi farklı bir kalıba sokamam. İçimden geleni söylemeye devam edeceğim.

thumbnail
İlişkili Haber
Habertürk’te Murat Kurum’a sorulan ‘Gazze’ sorusu engellendi… Açıklama geldi

ULAŞIM SORUNU

2024’te trafikteki seyahat süresi 64 dakikaya geldi, biz bunu 39 dakikaya düşüreceğiz. hedefimiz mevcut metro hattını 2 katına çıkarmak, İstanbul’un her bir ilçesine metro ulaşımını sağlamak. Metrobüs güzergahındaki yükü önce bir alacağız. Belki şehrin içinde yine trafik olacak ama metro alternatifi olacak. Paris’te de trafik var, New York’ta da trafik var ama insanlar ulaşımı metro ile sağlıyor. Karayolu ile alakalı alternatif yollar açacağız. Anadolu ve Avrupa yakasına 122 km tünel yapacağız, hani onların beton döktüğü tüneller var ya. Mahmutbey kavşağını çözmek zorundayız, her gün 2 saat çile çekiyor vatandaşlar ve bunu izleyen bir belediye başkanı var. İSPARK zarar eden bir kurum haline geldi. Toplu ulaşıma yakın yerlere otopark yapacağız, insanlarımız otoparka aracına koyup metroya metrobüse bineceğiz. İSPARK’ları ilk yarım saat ücretsiz yapacağız.

Dere ıslahı yapacağız, yeşil alanları artıracağız, Marmara’yı koruyacağız. Haliç’i bin bir emekle temizledik. Resmen tiyatro oynanıyor 5 senedir, biz de bunu izliyoruz.

TAKSİ SORUNU

Taksi ile, sokak hayvanı ile alakalı da bir irade ortaya koymamış. Dünyanın neresinde var bir belediye taksicilik yapacak? Geriye dönüp bakıldığında bahaneler üreten, algı üzerinden siyaset yapmaya çalışan, genel başkanını sırtından hançerleyen, İstanbul’un kaynaklarını çar çur eden, İstanbul’da olmayan bir belediye başkanı olarak hatırlayacağız. Taksi sorununun çözümüyle ilgili bir irade yok ki? Kanun belediye taksicilik yapamaz diyor. Hani adalet? Sonra ben UKOME’ye başvurdum izin vermedi diyor, öyle bir yetkisi yok ki? Vermeyeceğini bile bile istiyor. Yapabilsek zaten yaparız.

‘GAZZE SEVİNECEK ÇÜNKÜ İSTANBUL GÜÇLÜ OLACAK’

Onların takoz olduğu her işi biz yapmışız. Her şeye karşı çıkmışlar. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir muhalefet göremezsiniz, her şeye karşı. Ne yapacaklarını bilmiyorlar, korkuyorlar. Paraları kendi gelecekleri için harcadılar. 31 Mart’ta onu biz süresiz tatile gönderiyoruz. Karneleri sıfır, yaptıkları hiçbir şey yok. Çeşme ve heykel açılışından öteye gidemediler. Gazze sevinecek çünkü İstanbul güçlü olacak. Tüm İstanbullularla birlikte kazanacağız. Sadece başkan olmayacağız; kardeş, evlat olacağız.

KENT LOKANTASI ELEŞTİRİSİ

11 tane Kent Lokantası yapmışlar, marifetmiş gibi anlatıyorlar. Fatih Belediyesi 16, Pendik Belediyesi 11, hepsinin sosyal tesisleri var. Ben 2 günde açarım, yine söylüyorum. Kadir ağabey zamanında 500 bin kişiye ücretsiz yemek veriyorduk, ücretli verdiği yemeği marifet gibi anlatıyor. Biz ihtiyaca koşan bir anlayışız. Ücretsiz yemek dağıttığımız yerde ücretli yemek dağıtır hale gelmişsin, marifetmiş gibi anlatıyorsun. 7 gün 24 saat hizmet veren kreşler açacağız. Biz senin gibi süt dağıttığımız işi davulla zurnayla anlatmıyoruz.

31 Mart akşamı Saraçhane’ye gelip bu israfın hesabını tek tek soracağız. Neyi başardı ya? İstanbul’u bitirmeyi başardı.”

 

Murat Kurum: Ak Parti’de liyakatli kadrolar görev yapar, örneğin ben

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. İyi espiri yapmış.

  2. Altan sen misin?

  3. sahsi liyakatli insanlari goreve getirir, ama kendi isine yarayacaklari. Murat Kurum’un akli eriyor mu, ondan bile supheliyim.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!