Murat Kurum ‘Kanal İstanbul’ diyemedi

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, bir gazetecinin "Projelerden biri de Kanal İstanbul mu?" sorusu üzerine, "İstanbul'un gündeminde olmayan hiçbir şey bizim gündemimizde olmayacak dedik. Bunu ifade ettik. İstanbul halkı neyi istiyorsa, neyi bekliyorsa biz de hep onların isteği ve dilekleri doğrultusunda çalışacağız ve bu beklentileri karşılayacak projeler yapacağız. Öncelik sıralaması olacak" dedi.

featured

AKP İBB Başkan Adayı Murat Kurum Beşiktaş’ta esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Murat Kurum, 25 Ocak itibarıyla tanıtımlarını başlatacaklarını ifade etti.

İstanbul’da yerel seçimlere dair proje lansmanının gerçekleşeceği tarihe dair soruyu yanıtlayan Kurum, “Burada aylardır bilim insanlarıyla yapmış olduğumuz çalışmaları Perşembe günü saat 11’de büyük bir coşku ve katılımla tüm İstanbullularla paylaşıyor olacağız. Ardından 3 lansmanımız daha olacak. Hem deprem dönüşümü, hem trafik çilesini ortadan kaldıracak çözümlerimizle alakalı, hem de İstanbul’un yeşilini artıracak, mavisini koruyacak ve paylaşan, sosyalleşen mutlu olan İstanbul’u anlatan projelerimiz de diğer lansmanlarımızda anlatılıyor olacak. Bizim gündemimiz, her zaman söylüyoruz, İstanbul olacak, İstanbul’un sorunları olacak.” dedi.

KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI

Bir basın mensubunun ‘Kanal İstanbul’ ile ilgili sorusunu yanıtlayan Kurum, “İstanbullunun gündeminde olmayan hiçbir şey bizim gündemimizde olmayacak. İstanbul halkı neyi istiyor, neyi bekliyorsa onların isteği ve dilekleri doğrultusunda çalışacağız. Beklentileri karşılayan projeler yapacağız, öncelik sıralaması olacak. Öncelik neyse milletimiz bizden ne bekliyorsa onu yapacağız. Milletimizin bizden beklemediği işlerle, dedikodularla iftiralarla İstanbul’un gündeminde olmayan işlerle uğraşmayacağız. Altını çizerek ifade ediyorum” diye konuştu.

‘ULAŞIMA İNDİRİM YAPACAĞIZ’

Bir vatandaşın toplu ulaşım fiyatlarını yüksek bulduğunu belirtmesi üzerine Kurum, “Zammı bırakın, indirim yapacağız. Vatandaşımız ne istiyorsa, nasıl mutluysa.” şeklinde yanıtladı. Vatandaşın, toplu ulaşım ile ilgili söylemlerine devamı üzerine, “Manzara bu değil mi?” ifadelerini kullandı. Kurum, Beşiktaş Kartal Heykeli’nin çevresinde bekleyen polislerle de sohbet ettikten sonra alandan ayrıldı. (DHA)

Murat Kurum ‘Kanal İstanbul’ diyemedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!