Nedim Şener: Fetömetre neden bürokraside uygulanmıyor?

Gazeteci Nedim Şener, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda FETÖ ile mücadelede etkili sonuçlar veren 'Fetömetre' uygulamasının önemine dikkat çekerek, 'Neden diğer kuvvetlerde ve sivil bürokraside uygulanmıyor?' diye sordu. 

Nedim Şener: Fetömetre neden bürokraside uygulanmıyor?

Nedim Şener, Habertürk TV’de katıldığı ‘Habertürk Gündem’ programında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda FETÖ ile mücadele için Tümamiral Cihat Yaycı tarafından icat edilen ‘Fetömetre’ uygulamasının önemine dikkat çekti.

‘FETÖMETRE NEDEN DİĞER KUVVETLERDE VE SİVİL BÜKRASİDE UYGULANMIYOR?’

Tuğamiral Yaycı’nın kurduğu Fetömetre uygulamasıyla FETÖ’ye karşı yapılan ‘ankesörlü hat’ operasyonlarının birebir örtüştüğünü söyleyen Şener, “Bugün ‘ankesörlü hat’ operasyonunda gözaltına alınanların yüzde 90-95’i Fetömetre’de de zaten FETÖ’cü çıkıyor. Yani birbirini eşliyor. Dolayısıyla bunu yapan kişinin yaptığı bu kriter, bu uygulama neden diğer kuvvetlerde etkili uygulanmıyor? Neden sivil bürokraside uygulanmıyor?” diye sordu.

TSK’daki FETÖ’cülerde yüzde 30’a yakın bir tasfiye olduğunu belirten Şener, “Hala bir o kadar yapılacak tasfiye duruyor. Peki sivil bürokraside, poliste, yargıda rakam ne; yüzde 5. Siz Fetömetre’yi oraya uygulamazsanız nasıl etkili mücadele yapacaksınız?” ifadelerini kullandı.