Neredeler?… Piyasada neden CHP muhabiri yok?

featured
service

Piyasada neden CHP muhabiri yok ve neredeler?

VERYANSIN TV / MEDYA ANALİZ

Son yıllarda CHP muhabirlerinin çoğunun ortak özelliği, ya siyasete girdiler ya CHP’de danışman oldular.

Tek tek sıralayalım:

Şaban Sevinç…

Uzun süre CHP muhabirliği yaptıktan sonra CHP’den Samsun milletvekili adayı oldu. Birkaç kez aday oldu ancak vekil olmadı. Sonrasında CHP’nin kanalı olan Halk TV’nin başına geçirildi, sonrasında da RTÜK üyesi yapıldı.

Veli Özdemir…

Eski ANKA Haber Ajansının sahibi olan Veli Özdemir de 2011’de Ankara 1. bölgeden milletvekili adayı oldu, seçilemeyince, Kılıçdaroğlu, onu baş danışmanlığına getirdi. Şu an başdanışman olarak görev yapıyor.

ANKA ajansı da CHP’ye yakın ajans olarak biliniyor. Ajansı CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın kontrol ettiği biliniyor.

Ali Öztunç…

Habertürk’te CHP muhabiriydi. Ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun grup basın danışmanı olarak göreve başladı, ardından RTÜK üyesi oldu…

Öztunç şimdi CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı.

Mansur Çelik…

Habertürk ve Milliyet gazetelerinde çalıştı. Uzun süre Umut Oran’ın danışmanlığını yürüttü. Oran’ın vekilliği bırakmasının ardından ANKA ajansına döndü.

Okan Konuralp…

Hürriyet’in CHP muhabiriydi. Enis Berberoğlu’nun CHP PM üyesi seçilmesi sonrası Kılıçdaroğlu’nun basın danışmanı oldu. Sonra RTÜK üyeliğine terfi etti. Konuralp’in eşi eski Anadolu Ajansı muhabiri Gökçen Çamlıyurt Konuralp de CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un danışmanlığı ve CHP Grup danışmanlığı görevlerini yürütüyor.

Konuralp, RTÜK üyesi seçilince görevini, gazetecilik de ustası olduğu, Ömer Topsakal’a devretti.

Konuralp’in adı, yerel seçimlerde, Adalar Belediyesi Başkanı olarak, eski Cumhuriyet Ankara temsilcisi ve yakın arkadaşı olan Erdem Gül lehine yoğun kulis yapması ile gündeme gelmişti.

Barış Yarkadaş…

Gerçek Gündem adlı internet haber sitesini kuran ve bir dönem Gürsel Tekin ile çok yakın diyalog içinde olan Barış Yarkadaş da, CHP’de aktif siyasete girenler arasında. Yarkadaş milletvekili olmuştu. Şimdi televizyon programlarında boy gösteriyor. 

Düzgün Karadaş…

Habertürk gazetesi muhabiriydi. Uzun süre bu görevi yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun hemşerisi de olan Karadaş, Kerem Kılıçdaroğlu evlendiğinde de, ‘Kimdir Kemal Kılıçdaroğlu’nun gelini’ başlıklı aile içinden özel haberler yapmasıyla biliniyor. Karadaş’ın da şu sıralar Türkiye’nin büyük bir şirketinde, maden izinleri üzerine, CHP’nin oy oranın yüksek olduğu EGE bölgesinde danışmanlık yaptığı biliniyor, Karadaş’ın eşinin de yine CHP grubunda danışman olduğu kaydedildi.

Meriç Tafolar…

Milliyet gazetesinde uzun süre CHP muhabirliği yapan Meriç Tafolar da CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in başdanışmanlığını yürütüyor. Kaynaklarımız, Tafolar’ın Milliyet’teyken Özel ile ciddi anlamda haber konusunda paslaştığı ve o dönemlerde Özel’in parti içi siyasi rakiplerince Fikret Bila’ya zaman zaman tepki telefonları açıldığını da ekledi.

Ahmet Dirican…

Habertürk’te görev yaptı. Ardından CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’le çalıştı. AnKA haber ajansının başına getirildi. Dirican’ın emekli olduğu belirtiliyor.

Ali Haydar Fırat…

Çankaya Belediyesi Başkanı Alper Taşdelen’in basın işleri alanında danışmanlığını yürütüyor. Daha önce de uzun yıllar CHP Başdanışmanı ve Milletvekili Erdoğan Toprak’ın da danışmanlığını yaptı. CNN Türk ekranlarında ‘iletişim uzmanı’ ünvanı ile sürekli parlatılan Ali Haydar Fırat’ın ‘Politik Yol’ adlı bir internet sitesi sahibi olduğu ve defalarca CHP’den Parti Meclisi ve milletvekili adaylık başvurularında bulunduğu biliniyor. Fırat’ın ‘Politik Yol’ adlı internet sitesinin Erdoğan Toprak’a yakın politikalar belirlediği belirtiliyor. Fırat’ın eşinin de CHP’li bir belediyede işçi kadrosunda çalıştığı iddia ediliyor.

Şevket Yaman…

Yine Milliyet CHP muhabiri  olan Şevket Yaman da  şimdilerde CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un danışmanlığına getirildi. Torun, Yaman’ın nikah şahitliğini de yapmıştı.
Rıfat Başaran…

Hürriyet gazetesinin tecrübeli CHP muhabiri Rıfat Başaran’ın da CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın danışmanlığına getirildi. Bu görevlendirmenin kısa süre önce yapıldığı öğrenildi.

Ankara CHP Genel Merkez kulislerinden duyduğumuz bir başka kulis bilgisi ise, yakın bir zamanda Sözcü gazetesinden de bir transfer olacağı yönünde.

Böylelikle piyasada ne kadar CHP uzmanı yetişmiş muhabir varsa kapıldı dersek yeridir.

Neredeler?… Piyasada neden CHP muhabiri yok?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 ay önce

    Bunlarin amaci gazetecilik yapma ya da Gercek gazeteci olmak degil gazeteciligi arac olarak kullanip nasil kose donerim sarlatanligi yapmakmis galiba

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!