New York Times’tan tepki çeken ‘patlama’ haberi

ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times’ın (NYT) Taksim’deki patlamayı haberleştirirken kullandığı ifadeler tepki çekti.

featured

İstanbul Taksim’de İstiklal Caddesi’nde patlama meydana geldi.

Patlamayla ilgili dünyadan çok sayıda taziye mesajı gelirken, ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times’ın patlamayı okuyucularına ‘turizm’ vurgusuyla servis etmesi tepki çekti.

‘GERÇEK BİR TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI’

Gazete Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Her yıl dünyanın dört bir yanından Türkiye’yi ziyaret eden on milyonlarca turistin çoğu, Pazar günkü bombalamanın gerçekleştiği bölgede vakit geçiriyor.”

Söz konusu paylaşıma tepki gösteren gazeteci Cüneyt Özdemir, “Şöyle bir manşeti atabilmek için sadece gazetecilik yetmez gerçek bir Türkiye düşmanlığı gerekir… Bombalamalarda yapılmak istenen tam da bu… Türkiye’nin bu yıl tek iyi giden ekonomik ‘şeyi’ turizmdi. Hedef bunu tam da böyle vurmak!!!” dedi.

Özdemir “Bu kasıtlı manşetlerini değiştirip, özür dileyene kadar 2016’dan bu yana olan üyeliğimi iptal ediyorum. Bundan sonra yayınlarımda NYT’a da herhangi bir referansta bulunmayacağım.” ifadelerini kullandı.

Gazete ilerleyen saatlerde yaptığı yeni paylaşımda ise saldırıyla ilgili ‘terör’ detayına vurgu yaptı:

Yetkililer, Pazar günü İstanbul’un merkezindeki hareketli bir yaya caddesinde en az altı kişinin ölümüne neden olan bombalı saldırının bir terör saldırısı olabileceğini söyledi. Beş yıldan fazla bir süre içinde Türkiye’de en kanlı saldırı oldu.

‘ÖZÜR DİLEMELİLER’

Özdemir yeni paylaşımı “Bakın bir terör saldırısı ile ilgili manşet işte böyle atılır!!! Ne turizmi, ne koronavirüsünden bahsediyordunuz! Uyarılarımızdan sonra düzelttiler ama yetmez özür de dilemeliler….” sözleriyle değerlendirdi.

New York Times’tan tepki çeken ‘patlama’ haberi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

  1. 3 hafta önce

    Zaten bu eylemin arkasında amerikanın kendisi var. Ö yüzden şaşırtıcı değil. Amerika nın Türkiye deki maşaları olan altılı masaya sormak gerekiyor, çok sevindilermi diye.

  2. Gafil muhbir kendini ihbar edermiş saldırının hangi ülkenin istihbarat servisinin planladığınıñ ilanıdır

  3. 3 hafta önce

    halbuki terörrist kendi adamları niye şaşırmış nyt..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!