Nihat Genç: 'Kahraman subay' dediklerinin üstüne trolleri saldılar!

Yazar Nihat Genç, Halk Tv ve Fox Tv ekranlarından Mehmet Ali Çelebi’yi hedef alan Levent Gültekin’in açıklamalarına tepki gösterdi.

Nihat Genç: 'Kahraman subay' dediklerinin üstüne trolleri saldılar!

VERYANSIN TV

Geçmişte AKP ve FETÖ’nün ateşli savunuculuğunu yapan CHP'li Levent Gültekin, FETÖ’ye yönelik operasyonların başlaması ve PKK ile sürdürülen sözde açılımın bitmesinin ardından hızlı AKP muhalifi olmuştu.

Ergenekon davasında yurtseverlere yönelik müebbet hapis cezalarının açıklandığı gün Gültekin, “Sanırım bu cezalardan sonra Ergenekon sanıkları için en ağır beddua ‘Allah size uzun ömür versin’ demek olur.. ” ifadelerini kullanmıştı.

Geçen yıl Tunceli’de terörden temizlenen dağlara devasa Türk bayrağı çizen Mehmetçik, yanına da "Ne mutlu Türküm diyene"yazmıştı. Bu yazıdan rahatsız olduğunu gizlemeyen Levent Gültekin, “İktidar, 18 yıl önce dağlardan sildiği ‘Ne mutlu Türküm diyene’ yazılarını yeniden yazıyor. 18 yıl sonra başladığı noktaya geri dönmek hakikaten büyük meziyet, eşi benzeri yoktur” demişti.

Gültekin, Ermenistan işgali altındaki topraklarını kurtarmak için mücadele eden Azerbaycan için kullandığı, "Azerbaycan devlet mi?" sözleri de tepki çekmişti.

Gültekin bu kez CHP'den istifa eden milletvekillerini hedefine koydu.

Dün Halk Tv bugün de Fox Tv'ye konuk olan Gültekin, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ve istifa eden diğer iki milletvekili için, Halk Tv'de "Atatürk olsaydı yüzünüze tükürürdü" dedi.

Gültekin’in çıkışına Veryansın Tv yazarı Nihat Genç’ten de tepki geldi.

Veryansın Tv'nin haberini alıntılayan Genç, Twitter'dan “Unutma ey halkım, Mehmet Ali Çelebi'nin partiden HDP'yi protesto edip ayrılışını hazmedemeyen Halk TV ve Fox TV ve yeni CHP, düne kadar "kahraman subayımız" dediği Çelebi'nin üstüne bugün PKK'lı twitter çakalları ve trollerini sürüyor!” paylaşımında bulundu..