Nihat Genç'e kimse dava açmıyor mu? Ekşi Sözlük'teki ilginç başlığa Genç'ten yanıt

Yazar Nihat Genç'e saldırıda bu kez akla zarar bir iddia ortaya atıldı. Bazı Ekşi Sözlük yazarları Nihat Genç'in 'hakaretlerine' kimsenin dava açmadığını iddia etti. Bunu iddia eden ekşi sözlük yazarlarının çirkin üslubu dikkat çekerken Nihat Genç'ten yanıt geldi.

Nihat Genç'e kimse dava açmıyor mu? Ekşi Sözlük'teki ilginç başlığa Genç'ten yanıt
Nihat Genç'e kimse dava açmıyor mu? Ekşi Sözlük'teki ilginç başlığa Genç'ten yanıt

Ekşi Sözlük’te bir ‘yazar’ Nihat Genç’in Veryansın TV’de yayınlanan “.öt öpme törenleri başlamıştır” başlıklı yazısını göstererek “Nihat Genç’e dava açılmadığını" iddia etti.
Ekşici yazar, “asla anlayamadığım durum. bu adamın önüne gelene küfretmesi ve ağza alınmayacak hakaretler etmesi kimsenin zoruna gitmiyor sanırım. kendi haline bırakılmış görünüyor.” iddiasına bulundu. Bu başlığın altına çeşitli yorumlar geldi.
Yazarlıktan kazandığı teliflerin büyük bir kısmını davalara veren, hatta aldığı cezalardan banka kartı bloke olmuş Nihat Genç, sosyal medya hesabından kendisine dava açılmadığı iddialarına yanıt verdi… İşte Genç’in mesajları:

 NİHAT GENÇ: BU BİR ŞAKA MI

"Ekşi Sözlük'te yuvalanmış Fetö’cü ve PKK'lı troller, Nihat Genç çok sert yazılar yazmasına rağmen niye hiç dava açılmıyor, diye başlık açmışlar, üzülmeyin troller, tahmininizden çok fazla dava açılıyor, ancak medyanız haber yapmıyor, çünkü .ötü yemiyor, bu bir…
Halkım, ülkem ve yaşadıklarım adına cesur, meydan okuyan, eyvallahsız yazılar yazıp risk ve bedel almamım bir gün utanılacak bir suçmuş gibi itham edileceğimi hayatımda hiç düşünmemiştim, bu bir şaka mı?
Biraz da hukuk öğrenin, vatan haini Seyit Rıza'dan özür dileyen nasıl dava açabilir ya da Suriye'de bir milyon Müslümanın öldürülmesinde rol oynamış Davutoğlu hangi gerekçeyle dava açabilir?
Ya da bin tane dairesi olan adam bin dairesi yoksa kalkıp dava açabilir, açamaz, mesela, en son İyi Parti'den dava açtılar, kesin kaybedecekler, çünkü iddialarımızın hukuki belgeleri var!
Hem .ötünüz yemiyor, harbice yazıp çizemiyor hem de kovulmaları, tazminatları ve cezaları göze alıp kimsenin adamı olmadan yazıp çizenleri karalıyorsunuz, bilincinizi kaybetmişsiniz!
Ben olsam, hazır, ödülle, parayla, vekillik rüşveti ve şöhret ikramıyla susmamış ve hiç bir şekilde işbirliğine yanaşmamış bir yazar bulmuşken, bu çok nadir delinin metin ve hikayeleri ve korkusuz mizahının tadını çıkartırdım!
Üstelik o sert yazıları ve mizahı, sizlere değil, bizden sonraki nesillere yazıyorum, açıp okuduklarında, hepimizin susmadığını ve asla affetmediğimizi görüp belki bir parça umutlanırlar, diye!
Belki de haklısınız, çocukken geceleri saklambaç oynardık, en son oyunda ebe olan gözlerini kapadığında, arkadaşları eşşek şakası yapıp evlere yatmaya giderdi...
Ülke hukukuyla ekonomisiyle işgal edilmiş, belki de haklısınız, arkadaşları yatmaya gitmiş, karanlık gecede ve sokakta ebe tek başına, oyunu sürdürecek arkadaş boşuna arıyor!"