‘Odtufans’ için harekete geçildi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden (ODTÜ) bir grup öğrencinin başlattığı, "Odtufans" adını taşıyan ve dünyanın gündemindeki "onlyfans"ı andıran internet sitesi tartışmalara neden oldu. Öğrencilerin para karşılığı çıplak görüntülerini paylaştığı siteyle ilgili ODTÜ Rektörlüğü inceleme başlattı.

featured

ODTÜ mezuniyet töreninde, üç kadın öğrencinin “kadın bedeninin politikleştirilmesine tepki amaçlı” kurulduğu iddiasıyla “odtufans” hesabını tanıtması tartışma yarattı.

Kurulan internet sitesinin girişinde yapılan açıklamada, “Bu site ile kadın bedeninin politikleştirilmesine karşı bilinçlendirme kampanyası yapıyoruz. Kadın kendi bedeni üzerindeki tek karar merciidir. Bedenin politikleştirilmesine ve sansürlenmesine karşıyız” sözleri yer alırken, site kapatılarak erişime engellendi.

Belirlenen bağış miktarı toplandığı halde öğrencilerin çıplak fotoğraflarını sansürsüz haliyle paylaştığı ve bu nedenle tepki çeken internet sitesi için harekete geçildi.

‘İDARİ VE HUKUKİ İŞLEMLER BAŞLATILDI’

Rektörlüğün açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“ODTÜ’nün saygın ve başarılı konumunu destekleyecek şekilde davranmak tüm ODTÜ’lüler ve ODTÜ dostları için temel bir vazifedir. Bu bağlamda, üniversitemizin adını ve kimliğini yansıtan unsurları kullanarak ODTÜ imajına zarar veren söz konusu internet sitesi ile ilgili kişiler için disiplin süreçlerinin, idari ve hukuki işlemlerin zaman kaybedilmeden başlatıldığını ve konunun yakından takip edildiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.”

‘Odtufans’ için harekete geçildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 ay önce

  Yozlaşmanın ivmesi arttı Kültürümüzü doludizgin kaybediyoruz. Ülke hızla bıtışa gidiyor

 2. 2 ay önce

  Kadın bedeninin sansüre uğramasına karşıyız diye yazıp kendi fotoğraflarını sansürlemişler. Biz de kadın bedeninin metalaştırılmasına karşıyız. Saçma sapan işler bunlar. Rezillik tavana vurdu. Toplumdaki kutuplaşmaya malzeme, yobazların ağzına da laf lazımdı. Hem böyle operasyonların yapılması, hem de ODTÜ’nün adının kullanılması çok utandırıcı. Toplumun sinir uçlarını test ediyorlar. Özgürlük adı altında millete enjekte edilmeye çalışılan bu tuhaflıklar beka meselesidir. Her konuda bin türlü gevezelik yapan siyasilerden toplumsal yozlaşmaya ve küresel kapitalizmin kültürel dayatmalarına karşı nasıl bir tedbir düşündükleri konusunda tek kelime duyamıyoruz maalesef.

 3. Odtü’ nün buradayız diye pankartlarını göstermesinin hemen ardından bunun ortaya çıkmasını, birileri tarafından özellikle yaptırıldı diye düşünüyorum. Bunlar gerçekten öğrenci mi, yoksa 3-5 kuruş verilen telekız mi, ancak okulun yönetimi ve öğrenci birliklerinin açıklamalarıyla ortaya çıkar.

 4. 2 ay önce

  odtu rektorlugu once kendini incelesin.

 5. 2 ay önce

  Rezillik

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!