Oğlunun şüpheli ölümünde hukuk mücadelesi veren generale soruşturma

Şüpheli bir şekilde 2018 yılında hayatını kaybeden oğlu Dorukhan Büyükışık’ın cinayete kurban gittiğini aydınlatmak için 'adalet' mücadelesi veren Emekli Tümgeneral Ethem Büyükışık hakkında soruşturma açıldığı ortaya çıktı.

featured

Gazeteci Fatih Altaylı kendi internet sitesinde kaleme aldığı yazısına göre, oğlunun cinayete kurban gittiğini aydınlatmak için hukuk mücadelesi veren Emekli Tümgeneral Ethem Büyükışık hakkında İzmir İl Emniyet Müdürlüğü “kamu görevlisine hakaret” suçundan suç duyurusunda bulundu. Gerekçe olarak ise Büyükışık’ın Fatih Altaylı’nın Youtube kanalında katıldığı programdaki sözleri gösterildi. Aynı şekilde Fatih Altaylı hakkında da suç duyurusu yapıldı.

Fatih Altaylı, Büyükışık’ın kendisine yazdığı bilgilendirmeyi bugünkü yazısında aktardı.

Emekli Tümgeneral Ethem Büyükışık, Altaylı’ya gönderdiği yazısında şunları kaydetti:

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü sizinle yaptığımız programdan sonra benim ve sizin hakkınızda İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına “kamu görevlisine hakaret” suçundan suç duyurusunda bulunmuş.

Benim organize suç örgütü ve yaratık tanımlamalarım nedeniyle İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Başsavcılığa ihbarda bulunmuş. İhbar yazısını size gönderiyorum. Başsavcılık inceleme görevini bir Başsavcı Vekiline vermiş. Başsavcı Vekili de benim konuşmamda zikrettiğim şahısları arayıp ifadelerini almış.

Fatih Bey, benim ifadelerim yüzümden böyle bir soruşturmanın muhatabı olmanız nedeniyle çok üzgünüm ve sizden özür diliyorum. Ayrıca avukatımla birlikte soruşturmayı takip ederek gece gündüz her an yanınızda olacağımı ve maddi ve manevi olarak tüm sorumluluğu üstleneceğimi bilmenizi isterim.

Sevgi ve saygılarımla.”

BÜYÜKIŞIK HAK MÜCADELESİNİ İLK VERYANSIN TV YAYININDA ANLATMIŞTI

Emekli Tümgeneral Ethem Büyükışık, oğlu için verdiği hak mücadelesini ilk olarak Veryansın Tv Youtube kanalında Erdem Atay’a anlatmıştı.

İşte o yayın:

 

Oğlunun şüpheli ölümünde hukuk mücadelesi veren generale soruşturma

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. O kamu görevlileri kimse hakaretin babaannesini söyledik bile.Buyrun gelin bizim de ifademizi alın.Zalime zulme sessiz kalanın Allah belasını versin!Alayınız gelin,kanunun gücünü haklının değil güçlünün çıkarına kullanan;sana lanet olsun!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!