‘Barınma’ isyanı… Prof. Şahin Filiz uyardı: Tarikat ve örgütler öğrenci avında... Kamu binaları tahsis edilmeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, artan kira fiyatları ve yurt sorunu ile ilgili CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına atıfta bulunarak 'Abartılacak bir sorun yok ki' demişti. Ancak öğrenciler isyanda... Veryansın Tv yazarı İlahiyatçı Prof. Dr. Şahin Filiz de ‘Bu dönem tarikat ve örgütlerin öğrenci avlama dönemidir. Devletimiz dikkatli olmalı’ diye uyardı. Filiz, ‘Kamu binaları öğrencilere tahsis edilmeli' önerisinde bulundu.

‘Barınma’ isyanı… Prof. Şahin Filiz uyardı: Tarikat ve örgütler öğrenci avında... Kamu binaları tahsis edilmeli
‘Barınma’ isyanı… Prof. Şahin Filiz uyardı: Tarikat ve örgütler öğrenci avında... Kamu binaları tahsis edilmeli

VERYANSIN TV

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün ABD ziyareti öncesi yaptığı açıklamada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelttiği kira artışlarıyla ve yurt sorunuyla ilgili eleştirilere yanıt vermişti.

Erdoğan, "Tabii Bay Kemal'e kalırsa, Bay Kemal'e ne yaparsanız yapın, yediremezsiniz. Çünkü onun dünyası farklı, dikili bir taşı yok, dikili bir ağacı yok. Ama yalan mı? Aman yarabbi, bunda bol. Onunla beraber hareket eden bazı medya grupları da var. Onlar devamlı karalama kampanyasını da sürdürüyorlar. Ne yaparlarsa yapsın, kervan yürüyor ve yürüyeceğiz. Hiçbir dönemde olmadığı kadar yoğun bir şekilde öyle bir yalan atıyor ki bir sene içinde Türkiye'de bu sorunu bitirecekmiş. Zaten böyle abartılacak bir sorun yok ki. Ne abartıyorsun? Şu anda bizim üniversite öğrencilerimize yönelik atılan bu adımlar hiç bir dönemde atılmış değil. Gayet başarılı şekilde yürüyor." demişti.

Veryansın Tv yazarı Felsefeci İlahiyatçı Prof. Dr. Şahin Filiz, öğrencilerin barınma sorunlarıyla ilgili “Devlet daha önce FETÖ’cülerin ellerinden, yurtlarından kurtardıkları çocukları tarikatlara kaptırmama konusunda dikkatli olmalı” uyarısında bulundu.

Filiz, Veryansın Tv’ye yaptığı açıklamada, önerilerini şöyle aktardı:

'KOORDİNASYON KURULU KURULMALI'

“Devlet daha önce FETÖ’cülerin ellerinden, yurtlarından kurtardıkları çocukları tarikatlara kaptırmama konusunda dikkatli olmalı. Bütün kamu binaları özellikle atıl olanlar eğitime başlayacak öğrencilerin kira ve geçim sıkıntılarını hafifletmek amacıyla ücretsiz ya da düşük bir meblağ ile öğrencilere tahsis edilmelidir. Bu kritik dönemde, yüz yüze eğitim döneminde devletin mutlaka çocuklara ve öğrencilerimize kalacak yer temin etmesi gerekiyor.

Aksi taktirde FETÖ’den boşalan boşluğu diğer cemaatler doldurur. Bakanlıkların misafirhaneleri , dinlenme tesisleri çocuklara tahsis edilebilir. Suriyeli mültecilere gösterilen ilgi Türk çocuklarına daha çok gösterilmeli. Bir koordinasyon kurulu kurulmalı.

‘AİLELER ÇARESİZ’

Daha önce FETÖ gibi terör örgütleri ve terör örgütü olarak adlandırılmasa da diğer tarikatlar bu taktiği çok kullanırlar. Anneler, babalar çaresizce çocuklarını bu tarikat yurtlarına verdiler. Zaten FETÖ benzeri yapılanmaların birincil taktiği budur. Biz birçok yerden, öğrenciden üniversite kampüslerinin çevresine ve içine bu yapılanmaların standlar kurdukları haberlerini alıyoruz. Bu dönem tarikat ve örgütlerin öğrenci avlama dönemidir. Bu yüzden devletimiz oldukça dikkatli olmalıdır."

'ÖĞRENCİYİZ, MÜŞTERİ DEĞİL'

Ancak Artan kiralara ve yurt fiyatlarına tepki gösteren öğrenciler 'biz öğrenciyiz, müşteri değil' diyerek sosyal medyada seslerini böyle duyurmaya çalışıyor: