Eba mağduriyeti devam ediyor: Öğretmenim annemin interneti az kalmış, derse giremeyeceğim

Koronavirüs salgını nedeniyle milyonlarca öğrenci okullar kapalı olduğu için uzaktan eğitim sistemiyle öğrenim hayatını sürdürmeye çalışıyor. Bilgisayarı, tableti ya da interneti olmayan öğrenciler ise eğitimlerini almakta güçlük çektiği için mağduriyet yaşıyor.

Eba mağduriyeti devam ediyor: Öğretmenim annemin interneti az kalmış, derse giremeyeceğim

Veryansın TV

Türkiye eğitimde 21. yüz yıl teknolojisini yakalamakta zorluk çekiyor. Pek çok öğrenci internet, bilgisayar, tablet temininde zorluk yaşadığı için Eğitim Bilişim Sistemi’ne (EBA) erişemiyor.

Veryansın TV olarak öğrencilerin mağduriyetini gidermek için yetkililere çözüm önerisinde bulunduğumuz "İnterneti ve bilgisayarı olmayan öğrenciler Eba.gov.tr’den nasıl yararlanabilir?" haberimize gelen yardım çağrılarını veliler ve öğrenciler sosyal medyada da yapmaya devam ediyor...

Mağdur olan öğrenciler ya da velileri bilgisayar ve tabletinin olmamasından dolayı derslere girilemediğini ifade ederken, bilgisayar ya da tablete sahip olan öğrencilerse kardeşleriyle dersleri çakıştığı için tek cihazdan eğitim görmelerinin zorluğunu dile getiriyor. Aşağıdaki fotoğrafta görülen bir öğrencinin mesajı ise yaşanılan 'internet kota problemi'ne örnek teşkil ediyor...

İşte eba.gov.tr'ye girmekte güçlük yaşayan vatandaşların yetkililere seslendikleri tweetlerin ve Veryansın TV'ye ulaşan yorumların bazıları: