Osmanlı dizilerine özenen Cahit Özkan, ata binip klip hazırlattı

Miryokefalon Savaşı’nın yıldönümü törenine atla katılan AKP'li Cahit Özkan, Diriliş dizisinin müziğiyle klip hazırlayıp görüntüleri paylaşınca sosyal medyada gündem oldu

Osmanlı dizilerine özenen Cahit Özkan, ata binip klip hazırlattı
Osmanlı dizilerine özenen Cahit Özkan, ata binip klip hazırlattı

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Miryokefalon Savaşı’nın yıldönümü törenine atla ve mehter takımıyla geldi. Diriliş dizisinin müziğiyle klip hazırlayıp görüntüleri paylaşan Özkan’ın videosu sosyal medyada gündem oldu.

Özkan, Twitter’dan yayınladığı videoyu şu notla paylaştı:

“Denizli’mizin Çivril ilçesinde gerçekleşen, Anadolu’nun kesin Türk yurdu olduğunun mührü #MiryokefalonZaferi‘nin 844. yıl dönümü kutlu olsun. Başta 2. Kılıç Arslan ve kahraman ordusu olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.

CAHİT ÖZKAN KİMDİR?

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın, 27. Dönem için Meclis’te hazırlanan albümde, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kapatılan derneklerden İstanbul Genç Girişimciler Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu özgeçmişi bölümüne eklediği ortaya çıkmıştı. (İLGİLİ HABER: AKP Grup Başkanvekili FETÖ’den kapatılan derneği özgeçmişine eklemiş)

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın geçmişi İstanbul Genç Girişimciler Derneği ile sınırlı değil. Özkan,  FETÖ’nün kumpas davaları sürecinde yaptığı savunmalarıyla da tanınan biri.

Bir dönem Hukukçular Derneği Genel Başkanlığı yapan Cahit Özkan, kanal kanal dolaşarak  Ergenekon ve Balyoz kumpaslarını savunmuştu. Özkan, Balyoz davasında Özgür-Der (Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği) adına davaya müdahil olmuştu.

ASKERLER TUTUKLANSIN DİYE ORDUEVİNİN ÖNÜNDE PROTESTO ETMİŞTİ

Yine aynı Cahit Özkan, 2010 yılında Fenerbahçe Orduevi önünde Hukukçular Derneği üyesi bir grup avukatla toplanarak, Balyoz davasında haklarında tutuklama kararı çıkan askerlerin ordu evinde saklandıklarını iddia etmişti. Bu durumu protesto eden Özkan, ‘askerlerin Genelkurmay Başkanlığı tarafından himaye edildiğini’ öne sürmüştü.

Veryansintv.com