Otizmli genci döven saldırgan hakkında yeni karar

İstanbul Avcılar'da kız arkadaşına laf attığı gerekçesiyle yüzde 76 engelli olan Taha Alper Erdem'i darp eden O. M. hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Şüpheli gözaltına alındı.

Otizmli genci döven saldırgan hakkında yeni karar

Avcılar’da bir kişi, kız arkadaşına laf attığı iddiasıyla yüzde 76 engelli olan Taha Alper Erdem’i darp etmişti. Vücudunda ve yüzünde yara izleri olan Erdem hastaneye kaldırılırken olay sonrasında gözaltına alınan şüpheli O. M. ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Şüpheli O.M. hakkında bugün tekrar yakalama kararı çıkarıldı. O.M. yakalanarak gözaltına alındı. Avcılar Polis Merkezi’ne getirilen O.M. ifade verdi. Emniyette işlemleri tamamlanan O.M. Küçükçekmece Adliyesi’ne sevk edildi.

SAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada mağdur Taha Alper Erdem’i darp eden şüpheli O.M.’nin kolluk kuvvetleri tarafından ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldığı aktarıldı. Başsavcılık daha sonra mağdur Taha Alper Erdem’in otizm hastası olduğunun rapor ile anlaşılması, mağdurda mevcut yaralanma derecesi ve Adli Tıp Kurumu raporunun alınmamış olması ayrıca şüphelinin güncel adresinde ikamet etmediğinin tespit edilmesi konuları göz önünde bulundurarak, O.M.’nin gözaltına alınması ve adliyeye mevcutlu olarak getirilmesi talimatı verildiğini açıkladı.

İlgili haber: Otizmli genci vahşice dövdü serbest kaldı