Öykü Çelik'ten akıl dışı açıklama: Mini etek giymiş kızla benim kültürüm aynı olur mu?

Öykü Çelik, geçtiğimiz haftalarda koronavisüre rağmen art arda ev partilerine katılmış, büyük tepki çekmişti. Çelik bu kez yaptığı açıklamada "Mini etek giymiş kızla benim kültürüm aynı olur mu?" diyerek sosyal medyada eleştiri yağmura tutuldu…

Öykü Çelik'ten akıl dışı açıklama: Mini etek giymiş kızla benim kültürüm aynı olur mu?

Pandemi sürecinde yasaklara rağmen ev partilerine katılan, gelen eleştirilere karşı ters tepki veren Öykü Çelik yeni açıklamalarıyla gündem oldu. Çelik, "Mini etek giymiş kızla benim kültürüm aynı olur mu? Ben diz altında etekle büyümüş kızım. Saçımı örgüden başka bir şey yapmadım. Bu yaştan sonra kültürümü mü reddedeyim? 10 senedir de kimseyle kavga etmiyorum" dedi.

Tüm uyarıları yok sayıp yasak olmasına rağmen üst üste iki partiye katılan oyuncu Öykü Çelik, birkaç gün sonra korkuya kapılıp Kovid- 19 testi yaptırmıştı. Test sonucu negatif çıkan Öykü Çelik, sosyal medyadan skandal bir paylaşım yaptı, ardından da silmişti.

Çelik, “Sanane Cihanna?” adlı YouTube kanalında Cihan Şensözlü’nün sorularını yanıtladı.Pandemide partiden partiye koşan ve hiçbir önlem almayan ve insanların hayatlarını da tehlikeye atan Çelik şok eden açıklamalar yaptı.,

Pandemi sürecine rağmen kalabalık bir partiden çıkarken görüntülenen Çelik, “Parti parti gezen bir kız değilim. Ben alkolsüzken de çok eğleniyorum. Yardım yapsaydım bir hafta sonra duyulurdu, ama olay hemen yayıldı. Hayatımda ilk defa üç saat sonra haberim basında yer buldu” dedi.

Sosyal medyadan aldığı tepkilere de değinen Çelik, “Bana sosyal medyadan, 'Senin yüzünden çocuğum Kovid-19 oldu' ve 'partiye bizi de çağırsaydın' diyenler de oldu. Partide 40-50 kişi vardı. Yakın arkadaşlarım için tehlikeli hale geldim. Ben pozitif olmadığımı biliyorum” ifadelerini kullandı.

'MİNİ ETEK GİYEN KIZLA BENİM KÜLTÜRÜM AYNI OLUR MU?'

“Okulda 1-2 kişiyi dövmüşlüğüm var. Gitmek istiyordum kızlar bana çantamı vermedi. Ben de çantamı aldım. İnsanların bam telleri var. Muhteşem olmak zorunda değilim. Ben Trabzon Lisesi mezunuyum. Ben Karadenizliyim." Sözlerinin devamında da, “Benimle burada affedersin ama kıçında mini etek giymiş, okula gitmiş kızla benim kültürüm aynı olur mu?" diyen Çelik, "Ben diz altında etekle büyümüş kızım. Saçımı örgüden başka bir şey yapmadım. Bu yaştan sonra kültürümü mü reddedeyim? 10 senedir de kimseyle kavga etmiyorum.” açıklamasında bulundu.

Sosyal medyadan tepki yağdı: