İstanbul’da özel hastanede kaydedilen görüntülere ilişkin 4 zanlı tutuklandı

İstanbul Özel Bayındır Hastanesi'nde personellerin, 'böbreğini alacağız' diyerek yoğun bakımda yatan yaşlı kadının yüzüne para saçtığı anlar kameralara yansımıştı. Görüntüleri çeken M.Y. ile yaşlı kadının yüzüne para atan A.E.’nin de aralarında bulunduğu 9 şüpheli gözaltına alındı. 9 şüpheliden 4'ü 'eziyet etme' ve 'beden bakımından kendini savunamayacak olan kişiye eziyet' suçlarından tutuklandı.

featured

Ataşehir İçerenköy’de özel bir hastanede görevli personel, tedavi gören kadın hastayla alay ederek bu anları kayda aldı. Sosyal medyada yayınlanan ve tepki çeken görüntülerde bir personel hastanın yüzüne para atarak hakaret ederken, diğeri ise küfrediyor. Görüntülerin ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanenin faaliyetlerinin durdurulduğunu belirtirken Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ise konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

 

Tepkilerin ardından hastanenin faaliyetleri durdurulurken, olaya karıştığı tespit edilen 7 kişi İstanbul’da gözaltına alındı. Video görüntüsünde yaşlı kadının üzerine para saçan şüpheli Ali Erata Samsun’da gözaltına alındı. Diğer şüpheli ise Bursa’da yakalandı. Şüpheliler ifadeleri için emniyete götürüldü. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

9 şüpheliden Ali Erata dahil olmak üzere 4 şüpheli ‘eziyet etme’ ve ‘beden bakımından kendini savunamayacak olan kişiye eziyet’ suçlarından tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Diğer 5 şüpheliden 3’ü adli kontrol şartıyla serbest bırakılması talep edilirken, 2 şüpheli savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Başlatılan soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan incelemede, olayın Aralık 2021’de yaşandığı ortaya çıktı.

4 ZANLI TUTUKLANDI

Nöbetçi sulh ceza hakimliği, Ali E’nin de aralarında yer aldığı 4 şüphelinin tutuklanmasına, diğer 3 zanlının ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Bu arada, hastanede görüntüsü çekilen yaşlı kadının olaydan 4-5 ay sonra hayatını kaybettiği, bir üvey oğlu olduğu öğrenildi.

HASTANENİN KAPISINA ŞERİT ÇEKİLDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tepki çeken görüntülerin çekildiği özel hastanenin faaliyetlerinin durdurulduğunu sosyal medya hesabından açıklamıştı. Hastane, kapısı görevliler tarafından bugün şerit çekilerek kapatıldı. Hastaneye hasta kabulünün yapılmadığı öğrenilirken, hastası olan bazı hasta yakınlarının duruma tepki gösterdiği görüldü.

thumbnail
İlişkili Haber

Özel hastanede rezalet… Yoğun bakımdaki yaşlı kadına bunları yaptılar

thumbnail
İlişkili Haber

Sağlık Bakanı Koca açıkladı… O hastanenin faaliyetleri durduruldu

thumbnail
İlişkili Haber

Skandal görüntülerin ardından hastaneden yeni açıklama

İstanbul’da özel hastanede kaydedilen görüntülere ilişkin 4 zanlı tutuklandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!