Özgür Özel’in elini öptüğü soprano… Ekşi Sözlük bu yazıyı konuşuyor

Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay'ın, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in dinletisine katıldığı ve elini öperek poz verdiği Pervin Chakar'ın eski açıklamalarını gün yüzüne çıkardığı köşe yazısı Ekşi Sözlük'te gündem oldu. 

featured

CHP lideri Özgür Özel, “Bir Opera Gecesi” isimli Kürtçe opera dinletisine katıldı. Etkinliğe CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ile katılan Özel, dinletinin ardından HEDEP Van Milletvekili Pervin Buldan ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, söz konusu dinletiyi “Tüm söyleşileri taradık! Özel’in elini öptüğü sopranonun skandal sözleri!”  başlıklı yazısına taşıdı. Atay, yazısında Özgür Özel’in HEDEP ile ittifak için mesajlar verdiği gün Pervin Chakar’ın konserine katıldığına dikkat çekti.

Özgür Özel’in dinletinin ardından Pervin Buldan’la fotoğraf çektirdiğini hatırlatan Atay, “Hayırlı olsun Özgür Özel… ‘Kürt seçmene’ mesajı verdin! ‘Acilen devletimizi kurmalıyız’ diyen sopranonun konserini tanıtırken de ‘barış’ ve ‘kardeşlik’ olan sihirli kelimeleri de kullandın. Görevine çok hızlı başladın!” ifadelerini kullandı.

CHAKAR’IN ESKİ AÇIKLAMALARI GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Atay, yazısında ‘Özgür Özel’in elini öptüğü ‘Pervin Chakar kimdir?’ sorusuna da yanıt verdi. Pervin Chakar’ın, ‘neden Kürtçe opera icra etmek önemli’ sorusuna “Dünyadaki en büyük propaganda kişinin ana dilini kullanmasıdır.” diye yanıt verdiğini belirten Atay, Chakar’ın eski açıklamalarını gün yüzüne çıkardı.

Atay’ın yazısıyla Chakar’ın 13 Kasım 2020 tarihli Kürd Araştırmaları adlı sitede verdiği söyleşide, “Kürtlerin sadece haklarına değil topraklarına ve varlıklarına el konulmuştur. Zaten topraklarına el konulduğu için haklarına el konulmakta ve haksızlığa uğramaktadır.” ifadelerini kullandığı, Türklerin topraklarını işgal ettiğini ve Türklere ‘barbar’ dediği ortaya çıktı.

EKŞİ SÖZLÜK’TE GÜNDEM OLDU

Atay’ın yazısı, sosyal medya platformu Ekşi Sözlük’te 1 numaralı gündem oldu.

İşte Ekşi Sözlük’te konuyla ilgili yapılan yorumlardan bazıları…

Yazıyı okumak için tıklayın:

 

Özgür Özel’in elini öptüğü soprano… Ekşi Sözlük bu yazıyı konuşuyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!