Pakistan Savunma Günü kutlandı

Pakistan Savunma Günü dolayısıyla Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliği’nde tören düzenlendi.

Pakistan Savunma Günü kutlandı

Pakistan 6 Eylül Savunma Günü ve 1965 Hindistan-Pakistan Savaşı'nın 51. yılı nedeniyle Pakistan'nın Ankara Büyükelçiliği’nde tören düzenlendi. 

Törende konuşan Pakistan’ın Ankara Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi 6 Eylül 1965'te Pakistan'ın kahraman Silahlı Kuvvetlerinin ve tüm ulusun Pakistan'ı savunmak için dik durduğunu ve kendisinden çok daha büyük bir düşmanı yendiğini söyledi.

Büyükelçi Qazi konuşmasına şöyle devam etti: 

“Savunma sadece savaş alanında dövüşmek değildir ama bizim için savaşanlara gerekli moral ve maddi desteğin sağlandığından emin olmaktır. 

Biz kendimizi sevgili ana vatanımızı savunmak için ortaya koyuyoruz ve onun özgürlüğünü, bağımsızlığını ve egemenliğini yüksekte tutmak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız.”

Büyükelçilik Müsteşarı Sn. Arshad Jan Pathan ve Savunma ve Hava Ataşesi Hava Tuğgeneral Farooq Haider Tarer de Pakistan Cumhurbaşkanı ve Başbakanının mesajlarını okudu. 

Pakistan liderleri mesajlarında Hindistan'ın Pakistan'a karşı terörizmi desteklediğinin altını çizerek, Hindistan'a Cammu Keşmir'deki zalimlikleri durdurması ve Keşmirlilere BM Güvenlik Konseyi kararları doğrultusunda kendi kaderlerini belirleme haklarını vermesi için çağrıda bulundu.