Pandemi sadece sanat olunca mı akla geliyor?

Türkiye’nin Kovid-19 ile mücadelede en problemli kenti olan Ankara’da barlar, kafeler, AVM’ler açıkken tedbir olarak Ankara Valiliğinin Cermodern’de yapılacak olan açık hava gösterilerini engellemesi tepkilere yol açtı.

Pandemi sadece sanat olunca mı akla geliyor?

VeryansınTV

23 Eylül Çarşamba günü düzenlenmasi planlanan müzik ve flamenko dans gösterisi bugün gelen haberle iptal edildi. İzleyicileri 3’er metre mesafelerle konulan masalarda ağırlayan, ferah ve hijyenik koşullarda yemek yeme imkanı sunan ve açık hava konserleri gibi kalabalık ve dipdibe ortamlara müsaade edilmeyen CerModern’deki etkinliklerin iptal edilmesi sanatseverleri üzdü.

Ankara’da çalışan yabancı elçilik mensuplarının da sürekli katıldığı etkinliklere ev sahipliği yapan Cermodern imaj ve prestij açısından da ülkemiz için önemli bir yer teşkil ediyor...

Çok faydalı sanat etkinliklerine ve sergilere ev sahipliği yapan eski bir tren, makina parçaları üretim fabrikası olan, açık hava sanat merkezi görevi üstlenen CerModern’in kafeler, AVM’ler, barlar açıkken sanattan Kovid nedeniyle sanattan uzak tutulmasının nedeni ise gösterinin 'uygun bulunmaması'...

Elde edilen bilgilere göre pazar günü ve öncesinde Cermodern’de açık havada dans gösterileri yapılırken, hiçbir koronavirüs şikayeti olmamasına rağmen müzik ve flamenko gösterisi Vali Vasip Şahin'nin "uygun bulmadığını" belirtmesi sonucu iptal edildi.

Hatırlanacağı üzere Genco Erkal da geçenlerde, tiyatroların kapalı olmasından dolayı, özel tiyatro emekçilerinin zor şartlarını gündeme taşımıştı. Bunun üzerine Kültür ve Turizm Bakanı olaya el atarak, pandemi önlemleri sağlanması koşuluyla oyunların oynanmasının önünü açmıştı.