‘Para alan gazeteciler’ kavgasında Soner Yalçın’dan Kılıçdaroğlu’na sert sözler

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun “Ben kimin nereden ne kadar maaş aldığını iyi biliyorum” tartışması sürüyor. Odatv'nin haberleri üzerine Kılıçdaroğlu, "Odatv’nin geliri nereden onu sorun. Odatv’den Barışlar niye ayrıldı?” demişti. Soner Yalçın, bu sözlere “Üzgünüm Kemal Bey aklını kaybetmiş gibi. CHP’yi yıkıma sürüklüyor. Koca CHP Genel Başkanı, dedikoducu yaşlı teyzelere benzedi, her gün bir tuhaf söz söylüyor” diye yanıt verdi.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanları ile yaptığı toplantıda “Bizim parti içinde konuştuğumuz şeylerin bir kısmı tabi ki aramızda kalmalıdır. Ama köşe yazarları üzerinden parti içi meseleler tartıştırılıyor. Ben kimin nereden ne kadar maaş aldığını iyi biliyorum” demişti.

Kılıçdaroğlu’nun bu ifadeleri CHP medyasını karıştırdı.

Bu sözlerin hemen ardından CHP, Halk Tv ile sözleşmesini iptal ettiğini duyurdu. Halk Tv’den bu adıma sert sözlerle karşılık geldi.

Bunun üzerine tartışma daha da alevlendi ve “Kim bu CHP’den maaş alan gazeteciler?” sorusu gündeme geldi.

Soner Yalçın’ın sahibi olduğu Odatv, eski çalışanları Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan ile Murat Ağırel, Fikret Bila ve Şirin Payzın’ın adını anarak, bu kişilere bazı sorular yöneltti. Terkoğlu ve Pehlivan, para aldıkları suçlaması üzerine Odatv’ye ve sahibi Soner Yalçın’a sert sözlerle karşılık verdi. İki gazeteci, asıl bir yerlerden para alan kurumun Odatv olduğunu öne sürdü.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da tartışmaya dahil oldu.

Dün Cumhuriyet gazetesi yazarı Murat Ağırel’e konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Odatv’nin CHP’den para alan gazeteciler haberi konusunda, “Odatv’nin geliri nereden onu sorun. Odatv’den Barışlar niye ayrıldı? Müyesser Yıldız niye ayrıldı? Ben de biliyorum siz de biliyorsunuz. Eskiden Odatv’yi izlerdim bakardım yaklaşık 6 aydır siteyi bile açmıyorum. Çünkü güvenmiyorum yani güvenmiyorum” ifadelerini kullandı.

Odatv’den, Kılıçdaroğlu’nun sözlerine yanıt olarak yapılan açıklamada, “Kılıçdaroğlu’nun medyadaki beslemeleri açıklansın’ çağrımızın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Odatv’ye çamur attı. Kılıçdaroğlu ‘Odatv’nin geliri nereden onu sorun?’ diyerek cevapsız sorularına bir yenisini daha ekledi. Uğradığımız iftiraya Odatv olarak cevabımız var: Hodri meydan! Soru sormayı bırak belge açıkla” denildi.

Açıklamada, “Kılıçdaroğlu’nun ‘Ben kimin nereden ne kadar maaş aldığını iyi biliyorum’ sözlerinin ardından bugün hedefini seçimlerden önce satın alamadığı Odatv’ye çevirmesi dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, başta seçimler olmak üzere medya beslemelerine verdikleri paralar dahil harcamalarının hesabını vereceğini de anlayınca bunu soran Odatv’ye hesap sormaya çalışıyor” ifadesi kullanıldı.

SONER YALÇIN’DAN YANIT

“Odatv’den Barışlar niye ayrıldı” sorusuna da şu yanıt verildi:

“Yalan söylüyorsunuz, Barış Pehlivan ile Barış Terkoğlu, ‘Soner Yalçın bizi kovdu’ diye niye dava açtı. Adaylığına kim karşı çıktıysa seçimden sonra kim istifasını istediyse Kılıçdaroğlu hedef yapıyor. Odatv’nin 15 yıl boyunca CHP ile maddi tek bir ilişkisi olmadı. Para peşinde olsaydık biz de sizin propaganda aparatınız olurduk.”

‘KOCA CHP GENEL BAŞKANI, DEDİKODUCU YAŞLI TEYZELERE BENZEDİ’

Odatv’nin sahibi Soner Yalçın da Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına şu yanıtı verdi:

Üzgünüm Kemal Bey aklını kaybetmiş gibi. CHP’yi yıkıma sürüklüyor. 37 yıldır gazetecilik yapan bana bu çamuru attığı için onu hiç affetmeyeceğim, demek koltuk sevdası insanı bu derece kişilik erozyonuna uğratıyor. Koca CHP Genel Başkanı, dedikoducu yaşlı teyzelere benzedi, her gün bir tuhaf söz söylüyor. Odatv hesapları her yıl denetime uğruyor ve bunu bilmesine rağmen yalan konuşuyor. Türkiye ve CHP için üzgünüm. 6 aydır Odatv okumuyormuş, daha geçen gün arayı düzeltmek için ne yaptığını kime ne telefon açtığını kendisi açıklasın, ayıptır.”

AVCU: İBB’DEN AYLIK 750 BİN TL ALIYOR MUSUN?

Tartışmaya bir dönem Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini de üstlenen gazeteci Ali Avcu da girdi.

“Soner Yalçın diyor ki ‘Odatv’nin 15 yıl boyunca CHP ile maddi tek bir ilişkisi olmadı. Para peşinde olsaydık biz de sizin propaganda aparatınız olurduk” hatırlatmasında bulunan Ali Avcu, “Peki, Yalçın İBB ile doğrudan ilişkili şirket olan Reklam İstanbul’dan aldığın aylık 750 bin TL ne? Reklam İstanbul neden ODATV’ye KDV dahil aylık 750 bin TL veriyor…” diye sordu ve ekledi:

“CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu size iftira atmıyor. Doğruları söylüyor. Bende size hodri meydan diyorum.  Reklam İstanbul’dan aylık KDV dahil 750 bin TL almadığınızı söyleyebilir misiniz?”

‘Para alan gazeteciler’ kavgasında Soner Yalçın’dan Kılıçdaroğlu’na sert sözler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!