Paşinyan’la görüşen Macron’dan tepki çeken Azerbaycan açıklaması

featured

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’la bir araya gelen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ‘Azerbaycan ordusu, Ermenistan’ın egemen topraklarını terk etmesi gerekiyor’ ifadesini kullandı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’la bir araya geldi.

Macron, Elysee Sarayı’nda Paşinyan ile düzenlediği ortak basın toplantısında Ermenistan’la Azerbaycan arasında 6 ay önce ateşkes imzalandığını anımsattı.Tutukluların serbest bırakılması ve uluslararası insani yardımların bölgeye ulaşması gerektiğini ifade eden Macron, Dağlık Karabağ’da Müslüman ve Hristiyan kültürel mirasın korunmasının önemli olduğunu belirtti.

Macron, bölgede gerilimin azalması ve taraflar arasında diyaloğun başlaması için elinden geleni yapacaklarını söyledi.

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki sınırların müzakere yoluyla belirlenmesi gerektiğini ifade eden Macron, “Azerbaycan ordusu, Ermenistan’ın egemen topraklarını terk etmesi gerekiyor.” ifadesini kullandı.

Macron, Ermenistan ile dayanışma içinde olduğunu ve bölgede barışın tesis edilmesi gerektiğini söyledi.

Paşinyan’la görüşen Macron’dan tepki çeken Azerbaycan açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 2 sene önce

  Bu serefsiz ile müttefigiz öyle mi? Ermenistan nato da degil ama bak su sözde müttefigin yaptigina.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  ASIL TÜRK TOPRAKLARI DAHA TAM ANLAMIYLA ÖZGÜR OLMADI.
  DAHA KURTARACAĞIMIZ TOPRAKLARIMIZ VAR. ONUN DA ZAMANI GELİR.
  SOROS BU ÇOCUKLARI BESLİYOR, KENDİ TOPLUMU BİLE İSTEMEZKEN, DEVRİLECEKKEN YİNE İKTİDARDA TUTMAYI BAŞARDI.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Kanıt mı? …. İşte burada!……. Bu kendini beğenmiş,…. küstah,…. İki yüzlü Avrupa her zaman buydu; vahşi ve barbar….. hiç bir zaman dürüst olamadı ve olamayacak. En az Araplar kadar hileci ve düzenbaz ve hep böyle kalacaklar.

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  mikron yine boyunu aşan işler yapıyor. bir metrenin milyonda biri kadar adam kendisinden 3.500 km ötedeki işlere neden burnunu sokar anlamak güç.

  Cevapla
 5. El alem baskalarinin ülkelerini soyarak uluslararasi mafyacilik yaparken, bizim zibidiler mafya olup kendi insanini soyuyor. Yavsak Micron daha önce ayni taktiklerle ac Yunanistana milyarlarca dolarlik silah kakaladi. Simdi sira ac oglu ac Ermenistanda. Üstelikte her seferinde günah kecisi biz Türkleriz. Sedat, Sülü, Agar, Albayrak, Teyo…hanimis benim güccük mafiyaciklarim??? Kendi evini soyan aptallar sürüsü, cakma mafyalar sizi! Ondan sonrada vatan, millet, din, iman ve bir dolu ici bosaltilmis kavram. Sabah sabah gene öfke krizlerine girmeden kapatiyorum konuyu.

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Roma topraklarını terk et rothschild kuklası

  Cevapla
 7. 2 sene önce

  Bunu adamı ciddiye alan kaldı mı?

  Cevapla
 8. 2 sene önce

  Macron yine Ermenistan’ı tuzağa düşürüyor.Bugün Ermenistan’ın başına birşey gelse sadece uzaktan seyredecek olan Macron Ermenilerin kafasını karıştırarak tahrik etmeye devam ediyor.Bu politikalar çöktü.Rusya bile sürekli sorun üreten Ermenistan’a desteği çekti.Ermenistan Avrupa ve Amerikayı unutup yakın çevresi ile iyi ilişkiler kurduğu sürece gelişir zenginleşir ve refaha ulaşır.Paşinyan gibi sığ görüşlü politikacıları sahneden indirmelidir artık.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!