Peynire alarm takıldığı iddiası doğru mu?

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyaya yansıyan bir fotoğrafta market raflarındaki peynirlere alarmlı kilit takıldığı görülmüştü. Fotoğrafın gerçeği yansıtmadığı iddia edilse de market yetkilileri durumu doğruladı.

Peynire alarm takıldığı iddiası doğru mu?

Sosyal medyada ve haber sitelerinde paylaşılan bir fotoğrafın, bir markette peynire takılan alarm kilidini gösterdiği iddia edildi. Fotoğraftaki peynire alarm takılmasının nedeninin peynire yapılan zamlar olduğu da ifade edilmiş. Fotoğrafın Migros’un bir şubesinde çekildiği de öne sürülmüştü.

Peynire alarm kilidi takıldığı iddiasının montaj ya da kurgu olduğu iddia edilmişti anca teyid.org’un haberine göre Migros kendi marketlerinden herhangi birinde böyle bir uygulama yapılmış olabileceğini açıkladı.

Migros yetkilileri peynire alarm kilidi fotoğrafından haberdar olduklarını, ancak hangi şubede çekildiği bilmediklerini ifade etti. Yetkili fotoğrafta görülen alarm kilidinin kendilerine ait olduğunu da doğruladı. Alkol, kozmetik ürünleri gibi fiyatı yüksek ürünlerde takılan alarm kilidi, farklı ürünler için belli zamanlarda kullanılıyor.

Alarm kilidi takılan peynir fotoğrafının 5 Haziran tarihinde İstanbul Şişli’deki Migros Jet’te çekildiği bildirildi.