PKK, eroin parasını ünlü rapçilerle mi aklıyor? Ezhel ve Mero'ya büyük suçlama

Ünlü rapçiler Ezhel ve Mero'nun, Almanya'da PKK terörüne destek veren isimlerle yakın ilişkiler kurduğunun ortaya çıkması büyük yankı uyandırdı. Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan da bugün, 'PKK-eroin mafyası-rap' üçgeninde yaşananları yazdı ve Acun Ilıcalı'nın TV kanalında yapılan 'rap' yarışmasını da hedef aldı...

PKK, eroin parasını ünlü rapçilerle mi aklıyor? Ezhel ve Mero'ya büyük suçlama
PKK, eroin parasını ünlü rapçilerle mi aklıyor? Ezhel ve Mero'ya büyük suçlama

Yazar İsmail Kılıçarslan, "ERLIK" isimli anonim bir sosyal medya kullanıcısının yaptığı "Kurtlar Vadisi-Eroin-Mero-PKK" paylaşımlarının "fena halde doğru" göründüğünü belirttiği yazısında, "Almanya’da yaşayan ve bir altın nakliye aracını soyan Kürt rapçi Xatar, Almanya’da dört yıl hapis yattıktan sonra bir rap müzik firması kurar. Bu firmadan albüm çıkaran rapçiler kısa sürede devasa izlenme oranına ulaşırlar. Eno, Mero, Sero el Mero gibi rapçiler, spotify, youtube gibi platformlarda milyonlarca izlenme sayısına erişirler.

Kendisi de ateşli bir YPG taraftarı olan Xatar’ın rap firması kurmak için parayı nereden bulduğu sorusu da tartışmaya açık olmayan bir gerçek: Servetini uyuşturucu ticareti ile kazanan PKK’lı aile Baybaşin’lerden." ifadelerini kullandı.

PKK'nın uyuşturucu ticaretinden gelen paranın Xatar tarafından legalleştirildiğini savunan İsmail Kılıçarslan, "Xatar’ın PKK’nın uyuşturucu parasıyla manipüle ederek meşhur ettiği Mero şu anda ne iş yapıyor? “Yerli ve milli” karakterimiz Acun Ilıcalı’nın “O Ses Türkiye Rap” yarışmasında jüri üyeliği.

Nasıl? Beğendiniz mi? Birazcık daha durun. Mahkemede korkudan dili içine kaçan ve “abiley, ben sadece biy keye denedim, uyuştuyucu nediy bilmem” savunması veren “kenarımın muhalifi” müptezel rapçi Ezel var ya. Hah. Onun Mero ile birlikte yaptığı şarkılar bir kenara, herif her Almanya’ya gittiğinde “YPG’ye açıktan para toplayan” Xatar’la can ciğer kuzu sarması pozlar veriyor. İşte bu Ezel’in “ölümsüz kankisi” Murda da “yerli ve milli” karakterimiz Acun Ilıcalı’nın “O Ses Türkiye Rap”inde jüri üyesi." diye yazdı.

TÜRK RAPÇİLERE ÇAĞRI

Bu noktada Rap müziğin Türkiye’deki öncülerine seslenerek bir çağrıda bulunan Kılıçarslan, Ceza, Sagopa, Yener Çevik, Ender ve diğer rapçilerin yaşananlar karşısında neden suskun kaldıklarını sorguladı.

"Piyasanızı pisleten adamlarla kavga etmek için hiç mi cesaretiniz yok? Bu ülkenin gençlerine hiç mi borcunuz olmadığını düşünüyorsunuz? Joker, Mirac, Massaka, Geeflow çıkıp aslanlar gibi “Bunlar pislik” deme cesareti gösterdi. Temizleyin abicim piyasanızı." diyen Kılıçarslan, bu rapçilerden kendilerine yakışanı yaparak, bu yasa dışı girişimlere karşı seslerini yükseltmelerini istedi.

İŞTE TWİTTER'DA ERLİK HESABINDAN YAPILAN O PAYLAŞIMLAR

Kurtlar Vadisi - Eroin - Mero - PKK

Ne alaka mı?

Şöyle;

Türkiye 15 Kasım 1992 Tarihinde şu manşete sebep olacak olayla karşılaşır. Narkotik, EGM ve SAT Komando'nun yaptığı uyuşturucu baskını esnasında gemi personeli gemiyi batırır. Gemi'de 3 Ton eroin olduğu söyleniyordu.

Geminin kendisi Osman Ayanoğluna aitti. İçerisindeki mal ise Daş Ailesinin lideri Şeyhmus Daş ve PKK'lı Baybaşin Ailesinden Hüseyin Baybaşinin de üye olduğu bir konsorsiyuma aitti.

Ayanoğlu Ailesiyle beraber bir yılbaşı kutlamasında infaz edilmişti. Hem de gemisinin manşetlere gündem olmasından bir sene evvel. Ozamanlar anlam verilemeyen cinayet, 3 ton eroinle anlam kazanmıştı. Geminin sahibi bir ölüydü. 
Konsorsiyumun ortaklarından, Şeyhmus Daş, Kısmetim bir olayından sadece 10 gün sonra suikaste uğrayıp öldürüldü. Basın bunu Kısmetim-1 olayının üstünü kapatmak için yapıldığını sanıyordu, ama asıl sebebi o tarihte Türkiye'ye doğru hareket etmeye başlayan Lucky-S gemisiydi.

Yıllar sonra ifadelerinde "Kısmetim 1 boştu. Zaten gemi limanlarda bekletilip aranmıştı. Mevzu dikkatleri çekmekti.", diye itiraf edecekti Baybaşin. Devleti suçlayıp olayla ilgisinin olmadığını iddia etse de, Şeyhmus Daş'ı ortadan PKK ortak azaltmak için kaldırmıştı.

7 Ocak 1993 Tarihinde işte bu gemiye bir baskın yapıldı. 11 ton esrar, 2.5 ton bazmorfin ele geçirildi. Mürettebat yine batırmak istese de, başarılı olamadı. Ancak gemi cevaptan çok sorulara sebep oldu.

Türkiye'nin karanlık tiplerinden Tuncay Güney 2001'de gözaltında şöyle ifade vermişti: "Kısmetim 1'deki eroinin sahibi Daş ve Ergenekon. Gemi Akdeniz ortasında boş batırılacak, eroin Yurtdışında satılıp parası bölünecekti. Ergenekon adına pazarlığı JİTEM'ci bir yüzbaşı yürüttü."

Gemi yakalanmıştır ancak yeraltında efsaneler türemeye başlar, iddialara göre mallar yeniden piyasaya sürülmüştür. Bilmeyenler için Kurtlar Vadisi dizisinde sehemin malı şanslı s gemisinde yakalanır, Pala malları devletten çalar ve tekrar piyasaya sürer.

Baybaşin yıllar sonra uyuşturucunun tekrar piyasaya sürüldüğünü itiraf eder. Veli Küçük'ü ve başka Ergenekon Sanıklarını suçlar, ancak bizim konumuz burada yön değiştiriyor. Çünkü Baybaşin Ailesi Avrupaya, daha doğrusu Hollanda'ya iltica ediyor. 
Aile artık PKK sempatizanlığını açık açık yapmaya başlar. 98 senesinde Hüseyin 'Siyah Lale' Operasyonuyla yakalandı ve ömür boyu hapis cezasına mahkum edildi. Yakalandığında inanılmaz bir servete ve güce sahipti. Peki nasıl? Ne yaşandı bu 5 senede? 
Öcalan Sorgusunda PKK'nın uyuşturucu Ticaretinden bahsediyor. PKK adına haraç toplayan kişinin yıllar sonra kavga edeceği Ferhat kod adlı kardeşi Osman Öcalan olduğunu söylüyor. Ancak daha önemlisi MED TV'nin finansını anlatıyor.

250 Milyon dolar yıllık bütçesi olan ve Ahmet Kaya'nın defalarca konuk olduğu, övdüğü PKK'nın Avrupa'da yayın yapan kanalı MEDtv'nin finansmanın yarısını Hüseyin Baybaşin üstleniyor. Karşılığında bolca bu kanalda propagandası yapılıyor. Foşik TeCe falan, anlarsın ya?

Sonralardan hapiste geçirdiği süre boyunca iyice radikal bir kürt ırkçısı olan Baybaşin, her ay şöyle bir blog da çıkarır. (Polat Alemdar ofisi şoplu Fotoğraf gerçek, gerçekten kendi böyle paylaşıyor.) Bir yandan ailesi bir İmparatorluğu yönetiyor.

Ömür boyu hapis yatar, çünkü cinayet, Esrar kaçakçılığı gibi suçları 'TC beni eziyor' savunmasıyla üstünden atamaz. Baybaşin sürekli Türkiyeyi hedef alan açıklamalar yapmaya başlar. İşgalci vs. gibi söylemler de bulunur ve klasik Kürdistan masalına başlar.

Ancak bu Ailenin, bu İmparatorluğun müthiş serveti nerden gelir? Kısmetim 1 ve Lucky S Gemisinden tabi! Nereden olacak? Ancak PKK'nın bu parayı kullanması için yıkanmalıdır. Peki ama nasıl?! 
Almanya'da bulunan pkklı Rapci Xatar, zamanında bir Altın Nakliyecisi Aracı soymuş, bu yüzden interpol tarafından aranmış ve sonunda Irak'a, kürt bölgesel yönetimine sığınmıştır. Ne hikmetse Almanya'ya teslim olur, 4 sene hapis yatar ve çıkar. Ama o da ne.

Xatar kurumsallaşmaya gider. Hiç beklenmedik şekilde yeni nesil rapciler çıkarır. Ve her nasılsa her rapcisi patlar. Eno, Mero, Sero El Mero.

Kokusu çıkar : Baybaşinlerle bağ kurmuştur.

Xatarın Baybaşin ailesiyle bağı sadece para için değildir, iki tarafta radikal kürtçüdür. Mesela Iz Da Şarkısında "YPG'ye destek çünkü o bizim passionumuz" der. Gerçekten de yapar, YPG'ye milyonlarca dolar yardım gönderir ve diğer kürt rapcileri de aynısını yapmaya zorlar.

Xatarın YPG bağlantısını Suriyeli Xalo Selam lakaplı Selam A. yapar. Selam aynı zamanda Xatarın müzik şirketinde yöneticidir ve bodyguardkık yapar. 2017'de Türkiye'de polis kendisini paketler. Alman medyası ortalığı ayağı kaldırır. "Sözde Terör yüzünden Erdoğan Hapishanesine!"

Xatarın para yıkama sistemi ise şöyle işliyor: Spotify Dinlenmesi için 50 bin Euro para verirsin. Hesapları hackleyen bi adam, gerçek dinlenme olarak sana 1 milyon dinlenme sağlar. Spotify da sana dinlenmeler için para öder. Temiz iş! 
Şimdi bu işin kokusu çıkmasın diye, satın alınan izlenmelerle rapciler trendlere sokulur youtubede. Böylelikle "vay be ne izleniyor bu adamlar" diye düşünen gerçek insanlar da katılır kervana. Xatarın Alles oder Nix şirket Eno, Mero, Sero rapcileriyle böyle para basar.

Her şey mükemmel işlerken, almanlar şüphelenir. Bu izlenmeler nedir böyle? Özellikle Mero. Türk kökenli araştırmacı gazeteci İlhan Coşkun Alman devlet kanalına araştırma yapar ve bu sistemi açığa çıkarır. Yetmez kendisi de 'ispat' için Rapci olur bir haftalığına.
Tüm Almanya'nın gündemine bomba gibi düşen olay sonrası Xatar deliye döner ve İnstagramdan İlhan Coşkuna saldırdığı açıklamalar yapar.

Özellikle Mero hedef gösterilir belgeselde. Xatarın açıklaması gecikmez. "Mero Türkiye'de izleniyor. O yüzden." Apar topar Türkiye'ye gönderirler meroyu, o da şarkısını çıkarır. Şarkı gerçekten de tutar, Xatar Videoya Yılmaz Güney ve Ahmet Kayayla imzasını da koyar.

Böylelikle Türk Milleti Baybaşin Ailesi ve Pkk'nın uyuşturucu parasını aklamasına yardımcı olur. Xatar Gaddafi Videosunda da Hüseyin Baybaşine selam Çakar. "Asıl mafya devlettir, Hüseyin Baybaşine sor!" 
Ha tabi bi de bu arkadaş var... Hiç şaşmaz :)

Afrin harekatı esnasında Mero'nun tasması çekilir. İnstagram'dan "Allah ordumuzu korusun" temalı paylaşım yaptıktan 20 dakika sonra story'i siler. Yaklaşık 1 saat sonra yanına bu flood'da da bahsettiğimiz Xalo Selam'la açıklama yapar. "Herkes kardeş, savaş bitsin barış olsun" der
Ben üzerime düşen bilgilendirmeyi yaptım sevgili Türk Milleti. Bu adam şuan O Ses Türkiye'de jüri ve Ayyapım desteğiyle çukur dizisine girecek. Bu ülkenin başından kara bulutlar niye gitmiyor diye sorarsanız, mezardaki insanların kemiklerini sızlatmaktan.