PKK ile petrol anlaşması yapan şirketin arkasında kimler var...

ABD'nin terör örgütü PKK/PYD'nin işgali altındaki bölgelerdeki petrolü sömürmek için SGD ile yaptığı anlaşmanın yankıları sürüyor. Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş, Delta Crescent Energy şirketinin CIA bağlantılı bir petrol şirketi olduğunu belirterek anlaşmanın perde arkasını anlattı.

PKK ile petrol anlaşması yapan şirketin arkasında kimler var...
PKK ile petrol anlaşması yapan şirketin arkasında kimler var...

VERYANSIN TV

Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu YPG'nin siyasi uzantısı SGD, Fırat'ın doğusundaki petrol sahalarının modernizasyonu için Amerikan Delta Crescent Energy petrol şirketi ile anlaşma imzaladı. Anlaşmayı Trump’a yakınlığıyla bilinen Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham duyurdu. YPG'liler anlaşmayı "Kürt Özerk Yönetimini siyasi olarak tanıma ve ABD ordusunun kalmaya devam etmesinin garantisi" olarak yorumladı. Türkiye'den henüz bir açıklama yapılmazken Beşar Esad yönetimi sözde anlaşmayı kınayarak tarafların hırsızlık yaptığını belirtti.

SGD ile anlaşmaya varan Delta Crescent Energy petrol şirketini mercek altına aldığımızda dünyanın farklı noktalarında, farklı şirketlerle çalıştığı görülüyor.

BEYAZIT KARATAŞ: ABD HÜKÜMETİNİN CIA ÜZERİNDEN YAPTIĞI FAALİYET

Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş, şirketin paravan bir şirket olduğunu ve ABD hükümeti adına istihbarat örgütleri aracılığıyla bu anlaşmanın gerçekleştirildiğini belirtiyor. İşte Karataş'ın açıklamaları:

"ABD bu tür faaliyetlerde CIA bağlantılı şirketleri kullanıyor. Bağlantılı olduğu gruplara bakınca dünyada bu çapta bir şirketin onlarca başka büyük şirketle bağlantısı olması ekonomik değil, teknik olarak da mümkün değil. Dolayısıyla ABD, CIA'nın paravan şirketiyle beraber Fırat'ın doğusu dediğimiz bölgede Suriye'nin petrolüne el koymak için SDG maskesi adı altında PKK/PYD ile anlaşma imzalamaya çalışıyor. Bu resmen ABD hükümetinin CIA üzerinden yapmış olduğu bir faaliyettir."

Crescent Energy şirketinin internet sitesinde yer alan şirkete ait bilgiler...