PKK Kars’ta böyle örgütlenmiş

featured

Kars’ta âdeta ‘paralel devlet’ kuran örgüt, sözde mahkemelerle yargılama yapmış, para toplayıp ölen PKK’lıların yakınlarına dağıtmış.

Kars‘ta PKK/KCK’ya yönelik yürütülen ve HDP yöneticilerinin tutuklandığı soruşturmaya ilişkin önemli ayrıntılara ulaşıldı. 1 Ekim’de düzenlenen operasyonda Kars Belediyesi sözde Eşbaşkanı Şevin Alaca, HDP İl Başkanı Cengiz Anli, Kars Belediyesi Meclis Üyeleri Fahrettin Kaya, Suat Bayhan, Kaya Naki’nin de aralarında bulunduğu 16 şüpheli tutuklanırken, 5 şüpheli hakkında adli kontrol kararı uygulanmıştı. Kars’ta özerk yönetim kurmaya çalışan şüphelilerin, PKK/KCK içerisinde ölen ya da tutuklanan örgüt mensuplarının yakınları için kullanılan “Değer Ailesi” denilen şahısları belediyede işe aldıkları ortaya çıktı. Kars HDP İl Başkanı Cengiz Anli’nin Kars Belediyesi’nde işe alımlarda etkin rol üstlendiği tespit edildi. Yine Şevin Alaca’nın da teröristlerin yakınlarını işe alma çalışmalarında bulunduğu belirlendi.

AVRUPA’DA TOPLANAN PARALAR HDP ARACILIĞIYLA AKTARILMIŞ

Türkiye gazetesinden Ebru Karatosun’un haberine göre, HDP’nin, pandemi döneminde başlattığı ‘Kardeş Aile Kampanyası’nı, PKK/KCK’nın sözde Kürt Kızılay’ı ile koordineli yürüttüğü belirlendi. Bu kapsamda, Türkiye’de ve Avrupa ülkelerinde toplanan paraların, HDP ve HDP’li belediyeler aracılığıyla ölen ya da tutuklanan teröristlerin yakınlarına aktarıldığı bildirildi.

ÖRGÜT MAHKEME KURMUŞ

Soruşturma dosyasında, KCK/TM terör örgütü adına sözde yargılama birimi olan ‘Adalet Komisyonu’nun Kars’taki yapılanmasına da dikkat çekildi. Bununla ‘Demokratik Özerklik’ stratejisi kapsamında, mevcut yargı sistemini devre dışı bırakarak KCK’nın toplum nezdinde itibar kazanmasının amaçlandığı belirtildi. 21 Mayıs 2020’de Kars Digor’da iki aile arasında meydana gelen adam öldürme olayıyla ilgili HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy’un görevlendirildiği tespit edilirken, yine Cengiz Anli ve Şevin Alaca’nın da olaya müdahil oldukları belirlendi.

Ayrıca Kars’ta köy ve mahalle komisyonları kurulduğu, şüphelilerden bazılarının KCK adına komisyonlarda faaliyet yürüttüğü belirlendi. Şüphelilerin, Kağızman’da PKK’ya yeni katılanlar için düzenlenen yemin törenine ve PKK tarafından kurulan sözde barış ve canlı kalkan çadırına katıldıkları, örgüt mensuplarına hayatî malzeme temin ettikleri ve teröristlerin sözde şehitliği için düzenlenen açılışa katıldıkları tespit edildi.

PKK Kars’ta böyle örgütlenmiş

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 sene önce

  Ne hakla, halkın oylarıyla gelmiş adamı alır kayyum atarsınız, patırtısnın bütün bunları gizleme amaçlı olduğu şimdi daha iyi anlaşılıyor. Yedirmezler size bu ülkeyi. Bunu kazıyın kafanıza.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  PKK yıllar önce kolluk görevlisi gibiçözüm sürecinde mahkesinde yargılama yaptı, kolluk görevlisi gibi kimlik kontrolu yaptı,trafik cezası kesti.Sizin yenimi haberiniz oldu ?

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Malum O Temmuz ayini yasamalari gerekiyormustu…, ne olduysa… yukaridan elma gibi kafaya düsmesi lazimmis…, bilirsiniz… elma newtonun kafasini calistirdi/gözünü acti..

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  “Şüphelilerin, Kağızman’da PKK’ya yeni katılanlar için düzenlenen yemin törenine….” diyerek devam ediyor. Hani ilk altı ay bu PKK şerefsizlerine katılım 21 olmuştu. Terör örgütüne katılım yok denecek kadar azdı. Sadece Kağızman’da yemin töreni yapacak kadar çok vatan hainlerini nereden bulmuşlar.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!