PKK yandaşları DTCF’de Atatürkçü öğrencilere saldırdı

Ankara Üniversitesi'nde TGB'lilerin gerçekleştirdiği etkinliğe terör örgütü yandaşı bir grup saldırdı.

PKK yandaşları DTCF’de Atatürkçü öğrencilere saldırdı

Türkiye Gençlik Birliği üyeleri, önceki gün Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü önünde, “Siz kiminle dans ediyorsunuz” sloganıyla, üniversitede gerçekleştirilmesi planlanan Las Tesis eylemine karşı bir basın açıklaması yaptı. Açıklama sırasında bir grup ellerinde mor boyalarla TGB’lilere saldırmak istedi. Saldırgan grup hızla gözaltına alındı.

TGB’lilerin dün Ankara Üniversitesi DTCF’de düzenlediği Kemal Ateş’in konuk olduğu “Türkçe” etkinliğine bir grup PKK yandaşı saldırdı. Saldırıya ilişkin TGB Ankara’nın sosyal medya hesabından şu açıklama yapıldı:

“Bugün Ankara Üniversitesi DTCF’de Düşünce ve Edebiyat Topluluğu’nun yapacağı Türkçe etkinliğinin çalışmasını yürüten arkadaşlarımıza PKK kuyrukçusu bir grup saldırı girişiminde bulunmuştur.

Arkadaşlarımız bu provakasyona gereken cevabı vermiştir. Üniversitelerde vatanseverliğin bayrağını yükseltmeye devam edeceğiz. Düşünce ve Edebiyat topluluğunun bugün gerçekleştireceği etkinliğe tüm DTCF’li arkadaşlarımızı davet ediyoruz.”

YATAY GEÇİŞLE DTCF’YE DOLUŞTULAR

PKK yeni dönemde bir kez daha üniversitelere yerleşemeye başladı. Bunların başında da Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesinin (DTCF) geldiği öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, PKK yandaşı 100 kadar öğrenci, okulda huzur bırakmıyor ve birçok öğrenciyi de tehdit ediyor.

Daha önce okulda gücü zayıflayan PKK yandaşı grupların son zamanlarda sesi çok çıkıyor. 50’den fazlası yatay geçişle üniversiteye yerleşmiş 100 kadar PKK yandaşının arasında “özel militanlar” olduğu iddia ediliyor.

Terör üniversiteye ‘yatay geçiş’ yaptı

Ankara Üniversitesi DTCF’de PKK’ya karşı çıkan öğrencilere soruşturma

ODTÜ’DE NAMIK KEMAL’E SALDIRI

ODTÜ’de de bir grup vatansaız, vatan şairi Namık Kemal’le ilgili düzenlenecek panelin afişine saldırdı.Namık Kemal posterlerini sökmeye çalışan PKK destekçileri üniversite öğrencilerinin tepkisini çekti. Namık Kemal fotoğrafının bulunduğu etkinlik afişlerinin üstüne “Üniversiteler faşizme mezar olacak” “Bütün dünya halkları kardeştir” gibi yazılar yazan gruplara karşı ODTÜ Savunma Sanayi Topluluğu Yöneticisi Kayahan Çetin şu açıklamayı yaptı:

“Namık Kemal bizim vatan kahramanımız ve hürriyet şairimizdir. Onun fedailiği Türk gençliğine örnektir. Milletimiz, Namık Kemaller sayesinde birleşti, devletimiz onların fedakarlığıyla kuruldu. Namerçe yapılan bu saldırılar Namık Kemal’in şahsında bütün milletimize yapılmaktadır. Bu saldırıyı yapanların başarı şansı yoktur. Bütün arkadaşlarımızın ve milletimizin gönlü rahat olsun: ‘Felek her türlü esbâb-ı cefasın toplasın gelsin. Dönersek kahbeyiz millet yolunda bir azîmetten.’”