PKK'nın hacker'ları deşifre edildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, PKK/KCK silahlı terör örgütü içerisinde ve örgütün talimatıyla faaliyet yürüten 'MEZOPOTAMİA HACKERS' grubuna yönelik soruşturmada başlattı. 21 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerin, 81 ilde 411 kamu kurum/kuruluşu ile 14 bin 271 tüzel kişiliklere ait internet sitelerine erişerek, PKK propagandasını yaptıkları belirlendi. 

PKK'nın hacker'ları deşifre edildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan operasyonda terör örgütü PKK/KCK’nın hacker yapılanması çökertildi.

DHA muhabirinin edindiği bilgilere göre, terör örgütü PKK/KCK’nın  hacker yapılanmasının “Mezopotamia Hackersö adıyla müftülükler, nüfus müdürlükleri ve meslek odalarının da aralarında olduğu 411 kamu kurumu ve kuruluşu ile 14 bin 271 tüzel kişi adına siber saldırılar yaptığı tespit edildi. Terör örgütü  PKK’nın hacker yapılanmasının hacklediği sitelerde örgüt propagandası yaptığı ve maddi taleplerde bulunduğu belirlendi. Başsavcılığın terörist hacker yapılanması üyesi 21 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkardğı öğrenildi. 

SİTEYİ ELE GEÇİRİP TERÖR ÖRGÜTÜ PKK GÖRSELLERİ KOYDULAR

Terör örgütü üyesi şüphelilerin siteleri hackledikten sonra terör örgütü PKK görselleri koyarak propaganda yaptığı öğrenildi. Siber saldırılardan sonra örgüt adına maddi taleplerde bulunan teröris hacker yapılanmasıyla ilgili şüpheliler için gözaltı kararı çıkartıldı.

15 KİŞİ GÖZALTINDA

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün Twitter'daki hesabından, PKK/KCK terör örgütü adına bilişim sistemlerine sızdıkları ve örgüt propagandası yaptıkları tespit edilen şüphelilere yönelik düzenlenen operasyona ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, "Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzce 01.09.2020 günü PKK/KCK terör örgütü adına bilişim sistemlerine sızdıkları ve örgüt propagandası yaptıkları tespit edilen 26 şahsa yönelik 14 ilde eşzamanlı gerçekleştirilen operasyonda, 15 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Diğer şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir" denildi.