RTÜK Başkanı kendini AKP Grup Başkanı sandı!

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gezi Parkı eylemcilerine "sürtük" demesiyle ilgili dilekçe veren RTÜK üyesi İlhan Taşcı'ya siyasi temsilci gibi yanıt vermesi tepki çekti. Şahin, dilekçeyi incelemek için Kemal Kılıçdaroğlu şartı koştu.

featured

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi İlhan Taşcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gezi Parkı eylemlerine değinirken eylemciler için “Bu teröristler bira şişeleriyle caminin içini pislemişti, bunlar böyle, bunlar çürük, sürtük” ifadesini kullanmasını RTÜK’e taşıdı.

Erdoğan’ın sözlerinin incelenmesi konusunda RTÜK’e dilekçe veren Taşcı, “Tüm yurttaşlarına ‘Efendiler’ diye seslenen Atatürk’ün kurduğu Türkiye’de hiç kimsenin kimseye hakaret etme, kaba dil kullanma hakkı ve ‘özgürlüğü’ olamaz. RTÜK de tepkilere kulak tıkayamaz!” ifadesini kullandı.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin de Taşcı’nın dilekçesine Twitter’dan yanıt verdi. Şahin, şunları yazdı: “Sayın Taşcı; siyasilerin Meclis’te yapmış olduğu konuşmalara gösterdiğiniz bu hassasiyeti, CHP Genel Başkanı’nın Genel Kurul konuşmasındaki müstehcen el-kol hareketinde de göstermenizi beklerdik. O konuda da şikayet dilekçenizi bekliyoruz. Sonra bu dilekçenizi inceleyeceğiz.” 

RTÜK Başkanı kendini AKP Grup Başkanı sandı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 8 ay önce

    Hani bir söz vardı ya “dolarla mı maaş alıyorsunuz” diye şimdi Rtük başkanına da sormak lazım “Akp’den mi maaş alıyorsunuz?”

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!