Saadet Partililer, Asiltürk'ün çıkışına ne dedi?

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar Saadet Partisi yöneticilerini şaşkına çevirdi. Böyle bir çıkış beklemeyen Saadet Partililer, ‘Biz de sosyal medyadan öğrendik’ dediler.

Saadet Partililer, Asiltürk'ün çıkışına ne dedi?
Saadet Partililer, Asiltürk'ün çıkışına ne dedi?

Oğuzhan Asiltürk'ün kazan kaldırmasıyla ilgili Saadet Partisi içinden edinilen bilgilere göre, bu çıkış beklenmiyordu. Parti içinde böyle bir konuşmanın, görüşmenin olmadığı, parti yöneticilerinin bile bu açıklamayı twitter üzerinden gördüğü öğrenildi. Veryansın Tv'nin ulaştığı Saadet Partili bir yetkili şunları söyledi:

"Ne zamandır AK Parti'nin bir baskısı vardı Asiltürk üzerinde. Birkaç kez görüşme yaptılar. Metinden de anladığımız üzere oradan bir baskı geldiğini düşünüyorum. Kongre konusu gündemimizde yoktu, şimdi ne olur bilmiyorum fakat olağan kongreye kadar bir olağanüstü kongre tarihi belirlenmez diye düşünüyorum. Şu an olay yeni ve bizler de yeni öğrendik."

Oğuzhan Asiltürk'ün çıkışının parti içerisinde destek görmediğini belirten Saadet Partili yetkili, "AK Parti'nin Türkiye'yi getirdiği yere bakın, ülkeye çökmüşler ve biz bunu tenkit ettiğimiz için suçlanıyoruz. Şimdi ne olur bilmiyorum ama partiyi yıpratacaktır."