Saadet Partisi İstanbul'da il başkanı krizi

Saadet Partisinin İstanbul İl Başkanlığına, partinin Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı getirildi. Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı bir açıklamayla 29 Kasım’da gerçekleştirilecek olan il kongresinde aday olduğunu belirterek Ömer Faruk Yazıcı’nın il başkanlığına getirildiğini duyurulmasını “düşündürücü” olarak niteledi.

Saadet Partisi İstanbul'da il başkanı krizi

Saadet Partisinden yapılan açıklamada, İstanbul İl Başkanlığına, partinin Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı'nın getirildiği bildirildi.

Açıklamda, "Bugüne kadar il başkanlığı yapan Abdullah Sevim'e yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, yeni İl Başkanımıza başarılar diliyoruz." ifadeleri kullanıldı.

İl Başkanlığı görevinin bizzat Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk tarafından kendisine tevdi edildiğini belirten Sevim, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “YİK Başkanımız Oğuzhan Asiltürk, bu kararın ardından İstanbul’a geldi. 2 gün boyunca İstanbul Teşkilatlarımızın hemen her kademesinden arkadaşımızla istişarelerde bulundu. İstişarelerin ardından da, İl Başkanlığı görevi, bizzat YİK Başkanımız tarafından şahsıma tevdi edildi.” ifadelerini kullandı.