Saadet Partisi’nin kanalı TV5 firari FETÖ’cü Hakan Şükür’ü konuk aldı

Saadet Partisi'nin kanalı TV 5, firari FETÖ'cü Hakan Şükür'ü canlı yayına konuk aldı. Sunucu Mehmet Ali Kayacı, FETÖ firarisi Şükür'ün futbolcu geçmişinden övgüyle söz etti. Tepkilerin ardından bir açıklama yapan TV5, söz konusu programın yayından kaldırıldığını duyurdu.

featured

Saadet Partisi’nin yayın organı TV 5, firari FETÖ sanığı Hakan Şükür’ü konuk aldı. “Düşünme Vakti” isimli programın sunucusu Mehmet Ali Kayacı, Şükür’ün futbol geçmişinden övgüyle söz etti.

‘ÇOK BAŞARILI BİR SPORCUYDUNUZ’

Kayacı, “Eski bir milli futbolcu Hakan Şükür’ü misafir edeceğiz. Kendisi Amerika’da. Türkiye’nin yaşamış olduğu sendromu konuşacağız. Hakan Bey hoş geldiniz” ifadelerini kullandı.

Firari FETÖ’cü Hakan Şükür’e methiyeler dizen Kayacı şöyle devam etti:

“Ben Oktay Derelioğlu hayranıydım. Siz de tabii ki çok başarılı bir sporcuydunuz. 9 saniyelik bir golle rekor kırdığınızı da hatırlatarak önemli işlere imza attığınız süreci hatırlıyorum. Bu açıdan da sizi böyle anmak önemli diye düşünüyorum.”

RTÜK’TEN İNCELEME

Firari FETÖ’cü Hakan Şükür’ü konuk alan TV5’e tepkiler geldi.

Öte yandan RTÜK, programla ilgili inceleme başlattı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, “Ülkemizin bekasını hedef almış, sinsi bir terör örgütünün alenen destekçisi olan şahsın yayına çıkarılmasına, mensubu olduğu terör örgütünün propagandasını yapmasına müsaade etmeyiz. TV 5 hakkında Üst Kurulumuz gerekli incelemeyi başlatmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

TV5 PROGRAMI YAYINDAN KALDIRDI

Öte yandan TV5’ten konuyla ilgili açıklama geldi. Yayınlanan program hakkında kurum içi inceleme başlatıldığı ve programın yayından kaldırıldığı ifade edildi.

Yapılan açıklamada “TV5 Yayın Kurulu olarak Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasını, İmralı’dan gelen mektupların yayınlanmasını, çözüm sürecinde Kandil’de yapılan röportajları görmezden gelenlerin bu program üzerinden TV5’i ve camiamızı linç etme çabasını samimi, ahlaki ve vicdani bulmadığımızı da ifade ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

Saadet Partisi’nin kanalı TV5 firari FETÖ’cü Hakan Şükür’ü konuk aldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 hafta önce

    Oğlu bak bu artık erdoğan düşmanlığında birleşmek değil kafayı yediler iyice.

  2. 3 hafta önce

    Atatürk cumhuriyeti güzel bir hayal di Atatükçü görünümlü kripto islamcılar ve dinciler bu hayali ve atatürkü anlayamayan atatürkçüler mahvetti.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!