Sabah yazarı: Sayın Gül'ü ve Arınç'ı suçlamak istemiyorum ama bu nedir birader!

Sabah yazarı Salih Tuna, FETÖ'nün ikinci adamı Mustafa Özcan ile sık sık görüştüğü iddia edilen Abdullah Gül ve Bülent Arınç'la ilgili "Bu nedir birader, insan sevgilisiyle bile bu sıklıkla görüşmez" dedi.

Sabah yazarı: Sayın Gül'ü ve Arınç'ı suçlamak istemiyorum ama bu nedir birader!

CIA bağlantılı eski MİT'çi Enver Altaylı, son duruşmasında, FETÖ'nün ikinci adamı Mustafa Özcan ile Abdullah Gül'ün 100, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın 200 defa görüştüğünü söylemişti.

Altaylı'nın ifadelerini köşesine taşıyan Sabah yazarı Salih Tuna, "Ben de değerli devlet büyüklerimizden Sayın Arınç'ı ve eski cumhurbaşkanımız Sayın Gül'ü elbette suçlamak istemiyorum... Ama bu nedir birader, insan sevgilisiyle bile bu sıklıkla görüşmez" dedi.

Tuna'nın yazısının satır başları şöyle:

"Eskiden MİT'in bile CIA'nın Türkiye masası gibi çalıştığını MİT Müsteşarı Fuat Doğu bir defasında şöyle anlatmıştı: "Ben MİT müsteşarlığı yapmadım, CIA'nın şube müdürlüğünü yaptım. Bir CIA yetkilisi gelse, beni Sinop'a götür dese onu oraya götürmekle memurum..."
Anlaşılan o ki, MİT mensupları CIA'nın "onayından" geçerdi.
Mesela, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun dayısı Enver Altaylı'yı MİT'e yerleştiren CIA ajanı Ruzi Nazar'dı.
Enver Altaylı dedim de aklıma geldi.
Tutuklu yargılandığı FETÖ davasının geçen günkü duruşmasında, FETÖ'nün Fetullah'tan sonra gelen ikinci elebaşı Mustafa Özcan'ı tanıyıp tanımadığının sorulması üzerine şunları söyledi: "Mustafa Özcan'ı tanıyorum. (...) Abdullah Gül'ü suçlamak istemiyorum. Çankaya'da Mustafa Özcan'ın Abdullah Gül ile en az 100 görüşmesi, Bülent Arınç'ın Mustafa Özcan ile en az 200 görüşmesi vardır..."
Ben de değerli devlet büyüklerimizden Sayın Arınç'ı ve eski cumhurbaşkanımız Sayın Gül'ü elbette suçlamak istemiyorum...
Ama bu nedir birader, insan sevgilisiyle bile bu sıklıkla görüşmez!"