Sabah yazarından iktidara seçim uyarısı: Kazanmaya yetmez!

Sabah gazetesi yazarı Prof. Dr. Burhanettin Duran, muhalefetin dağınık halinin AKP'nin seçim kazanması için yeterli olmadığını söyledi.

featured

Hükümete yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi yazarı, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Genel Koordinatörü Prof. Dr. Burhanettin Duran, AKP’ye seçim uyarısında bulundu. “AK Parti’nin gücü ve geleceği” başlıklı yazısında Duran, muhalefetin kendisini çözüm adresi olarak sunamadığını ancak buna karşın muhalefetin dağınık halinin AKP’yi seçimi kazanmaya yetmeyeceğini söyledi.

Duran şu ifadeleri kullandı:

“2023 seçimlerinde AK Parti yeni bir sınava tabi tutulacak. İktidardaki yıpranmasını, hatalarını ve yapamadıklarını seçmene anlatmanın yolunu bulmak ve yeni bir güçlü destek almak zorunda. Muhalefetin kendisini alternatif çözüm adresi olarak sunamaması AK Parti için bir fırsat. Ancak muhalefetin dağınık hali kazanmak için yeterli değil. Dış politika ve güvenlik konularında gösterdiği başarıyı içeride kapsayıcı politikalar üreterek ve yenilenmeye devam ederek göstermesi gerekiyor. Bu yenilenme çabasını Kürtler, merkez sağ seçmen, küskün muhafazakârlar ve gençlere anlatmakta gayretli olmalı. Hayat pahalılığıyla mücadele ve gelir dağılımı meselelerine odaklanacak mikro politikalar geliştirmeli.”

Sabah yazarından iktidara seçim uyarısı: Kazanmaya yetmez!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    Örneğin son düzenlemeyle (ikisi arasındaki fark 2 katken) hemşireye verdiğinin 3 katını doktora veren bir parti doktorlardan buna rağmen oy alabileceği şüpheliyken hemşire ordusunu incitmesi anlaşılır gibi değil

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!