Sadece iki hakkı kaldı: Bitcoin şifresini yanlış girerse 220 milyon doları uçacak!

İçinde 220 milyon dolar olan Bitcoin cüzdanının şifresini kaybetti, son iki tahmin hakkı kaldı. Onları da yanlış girerse büyük serveti uçacak!

Sadece iki hakkı kaldı: Bitcoin şifresini yanlış girerse 220 milyon doları uçacak!

Bitcoin hesabının şifresini unutan bir Alman yazılımcının şifresini doğru tahmin edebilmek için sadece iki hakka kaldı. Stefan Thomas adlı yazılımcı eğer tahmin haklarını yanlış kullanırsa 220 milyon dolar kaybedecek.

Bitcoin hesabının şifresini unutan yazılımcı Stefan Thomas'ın şifresini doğru tahmin edebilmek için sadece iki hakkı kaldı. Thomas, eğer tahmin haklarını yanlış kullanırsa 220 milyon dolar kaybedecek.

Bundan 10 yıl önce yaptığı bir iş karşılığında tanesi ortalama 4 dolardan 7 bin 2 Bitcoin alan Thomas, şu sıralar 1 Bitcoin’in 35 bin dolar seviyesine ulaşmasıyla milyoner oldu.

Thomas bu hafta New York Times’a yaptığı açıklamada, şifresini unuttuğunu ve yaptığı 8 denemenin ardından hard diskinde yer alan elektronik cüzdanına erişebilmek için sadece iki şifre hakkı kaldığını belirtti.

Thomas bu iki hakkında da doğru şifreyi giremezse 220 milyon dolar değerindeki kripto paraya ulaşamayacak. Başka bir deyişle Alman yazılımcı yanlış şifre girerse 220 milyon dolar kaybedecek. Times’ın raporuna göre dünya genelinde kripto paraların yüzde 20’si cüzdanlara erişimin kaybedilmesi sebebiyle kayıp.