Şans oyunları bugünden itibaren Demirören Holding ve İtalyan Sisal'ın elinde

Milli Piyango özelleştirmesini Demirören Ailesi ile ortak kazanan İtalyan Sisal SPA, Milli Piyango İdaresince yürütülen şans oyunlarının kontrolünü eline geçiriyor.

Şans oyunları bugünden itibaren Demirören Holding ve İtalyan Sisal'ın elinde

Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından yürütülen şans oyunları, yarın Sisal Şans Şirketine devredilecek.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, Türkiye Varlık Fonu (TVF) ile Sisal Şans İnteraktif Hizmetler ve Şans Oyunları Yatırımları AŞ arasındaki sözleşme kapsamında, yüklenici firma tarafından hali hazırda MPİ tarafından yürütülen işler, 1 Ağustos itibarıyla devralınacak.

Bu kapsamda, idarece sayısal oyunlar sistemi üzerinden oynatılan Sayısal Loto, Şans topu, Süper Loto ve On Numara ile Milli Piyango oyunları satışlara kapatıldı.

MPİ, sanal bayilerin teknik alt yapıları aracılığıyla oynatılan Süper Şans Topu ve Süper Sayısal Loto oyunları, Para Loto oyunu ve Süper On Numara oyununu da sonlandırdı. Benzer şekilde, Milli Piyango, Süper Piyango ve Banko Piyango oyunlarının da sonlandırılması kararlaştırıldı.

Milli Piyango oyunu biletlerine ilişkin ikramiyeler, son çekilişin zaman aşımı süresi olan 29 Temmuz 2021 tarihine kadar Genel Müdürlük, şube müdürlükleri, Ziraat Bankası şubeleri ve sözleşmesi feshedilmemiş bayilerce ödenecek.