Sarıgül’den Muharrem İnce’ye: CHP’yi kimse geri alamaz

Geçmişte Deniz Baykal karşısında liderliğe aday olan Mustafa Sarıgül, Kılıçdaroğlu'na rakip olan Muharrem İnce’nin söylediği iddia edilen “CHPyi geri alacağım” sözleriyle ilgili, "Cumhuriyet Halk Partisi bizim için son derece kıymetlidir, CHP’yi kimse geri alamaz. Türkiye Değişim Partisi olarak bizim CHP’ye, Cumhuriyet Halk Partililere saygımız ve sevgimiz sonsuzdur" dedi.

featured

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Tekirdağ’ın Muratlı ilçesindeki Yüksek Güvenlikli Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü önünde cezaevindeki hükümlüler için genel af çağrısında bulundu.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin söylediği iddia edilen “CHP’yi geri alacağım” sözlerine değinen Sarıgül, “Cumhuriyet Halk Partisi bizim için son derece kıymetlidir, CHP’yi kimse geri alamaz. TDP olarak bizim CHP’ye, Cumhuriyet Halk Partililere saygımız ve sevgimiz sonsuzdur. Biz CHP’ye hürmetimiz sonsuzdur. Biz Ankara’ya hiçbir siyasi partiyi teslim almaya gitmiyoruz. Biz Ankara’ya 20 yıldan beri ülkemizi sevabıyla günahıyla iyisiyle eksiği ile yöneten AK Parti iktidarının yorulduğunu, AK Parti iktidarının heyecanının bittiğini biz Ankara’ya AK Parti’den inşallah yurttaşlarımız taktir ederse iktidarın mührünü teslim almaya gidiyoruz” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Memleket Partisi Tekirdağ İl Örgütü’ne bağlı bazı parti yöneticileri ve üyeler partiden istifa etmişti. İstifa eden grubun yaptığı açıklamada Genel Başkan Muharrem İnce’nin ‘Az sabredin, CHP’yi geri alacağım’ dediğini iddia etmişti.

Dün Veryansın TV’nin konuya ilişkin sorusuna yanıt veren Memleket Partisi Genel Başkan Vekilli ve Parti Sözcüsü Gaye Usluer, söz konusu toplantının yapıldığı gün parti genel merkezinde olmadığını ancak istifaların nedeninin genel merkez olmadığını söylemişti.

Usluer, Muharrem İnce’nin böyle bir şey söylemeyeceğini belirterek, “Ayrı parti kurmuş birisi bunu neden söylesin?” dedi. Usluer, “kişiler ayrılırken öfkeyle böyle iddialarda bulunurlar ama böyle bir şey yaşandığını hiç sanmıyorum” dedi. Usluer, ayrılığın Tekirdağ bölgesindeki yöneticiler arasındaki anlaşmazlık nedeniyle gerçekleştiğini savundu.

Sarıgül’den Muharrem İnce’ye: CHP’yi kimse geri alamaz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 2 ay önce

  Bardağa dolu tarafından bakalım biraz. Chp elden gitti ama bu baykal artıklarına da yem olmayacak geri alındığında. Kötünün iyisi mi olur kötü kötüdür. Genç yaşında fosil oldunuz kim ulan bunlar. Seçim meydanlarında bir tane adam gibi vaadi var mıydı bunun. Kuantum diye tutturmuş abuk subuk laflarla milleti oyaladı. Bunu daha kimse kimse adam yerine koymuyor siz de koymayın! Kötünün iyisidir diye diye bu günlere düştü ülke. Büyük söz eden kadat ettirenin de suçu yok mu bakalım şimdi sıradaki beceriksiz bizim japon balığı mı olacak?

  • 2 ay önce

   ne alaka sen nasıl chplıyım dıye gecınıyorsun. kurultay baykal sarıgulun canına okumadı mı laf ola berı gele agızdan dolma yorum bu kadar olur. sen de herhalde medya dakıler gıbı baykalofobı var. gecmedı mı hala.

   • 2 ay önce

    Hahaha cevap yazmayacaktım ama yok… Sarıgül/Baykal nedir kayıkçı kavgası eden tipler. İkisi de sen yeme ben yiyeyimcidir. Ya art niyetin var işi kazıyorsun ya da deri koltuklara fetişistin var. Ne yapmış senin baykalın? Bugünkü partiyi bıraktıklarına o zamanın zamanı ortamı açmış doldurmuş. Sizin gibi tipler bitecek oğlum. Şu kızdığımız Kılıçdaroğlu bile senin baykalından muharreminden kat ve kat namusludur. Ecevit’in arkadan 70’lerde kuyusunu nasıl kazdığı, ahmet “türk” ile pazarlıkları, siyasi yasaklıları nasıl affettiği vs. vs. vs. Yav bunlara da önü hemen “…ama 1 mart tezkeresi!” argümanıyla alırsınız! Baykalfobi nedir homofobi gibi bir şey midir? 😀 Esas sen ne alaka ulan! Koltuktan başka son model mercedesle gezmeden başka davanız yok alayınız çerkez palavrası!

 2. 2 ay önce

  Ve siyaset çöplüğünden bir ses yükselir; “kimse chp’yi geri alamaz” haaahhahahahahahaha

 3. 2 ay önce

  İki ringo star CHP den ekmek bekliyor

 4. 2 ay önce

  CHP’yi Açılımcı Kemal’den Açılımcı Muharrem kurtaracakmış!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!