Seda Sayan 'mafyadan' yardım istedi mi?

Seda Sayan, katıldığı programda sorunlarını çözmek için mafyadan yardım isteyip istemediği sorusuna, “Ben Alaattin Çakıcı ve Sedat Peker'i mafya olarak görmüyorum. İş insanı olarak görüyorum... Onlar benim dostlarım” yanıtını verdi.

Seda Sayan 'mafyadan' yardım istedi mi?

Şarkıcı Seda Sayan, Haber Global’de yayınlanan Jülide Ateş'in sunduğu ‘40’ programına konuk oldu.

'CUMHURBAŞKANI YALAKASI DENİYOR'

Sayan, “Yandaş sanatçı mısınız?” sorusuna “Bazen ‘Cumhurbaşkanı yalakası’ deniliyor. Bir Cumhurbaşkanı sizi davet ediyor. Sadece neden Recep Tayyip Erdoğan konuşuluyor? Turgut Özal'a da yakındım, Tansu Çillere de. Yine çağırsalar yine giderim” yanıtını verdi.

"Sayın Kılıçdaroğlu ve Akşener davet etti de gitmedik mi?" diyen Sayan, “Oraya gitmek taraf olmak değildir. Abuk subuk hale getirildi. Siyasetçi  değişir, sanatçı durur. Bu o zaman Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı olarak görüyorum. Geçmişte onca siyasetçinin davetine gittik. Bunlar konuşulmadı da neden bu davet konuşuluyor?” ifadelerini kullandı.

'ALAATTİN ÇAKICI VE SEDAT PEKER MAFYA DEĞİL, İŞ İNSANI'

Sorunlarını çözmek mafyadan hiç yardım isteyip istemediği sorusuna Sayan'ın yanıtı şöyle oldu: “Hiçbir zaman. Ben Alaattin Çakıcı ve Sedat Peker'i mafya olarak görmüyorum. İş insanı olarak görüyorum. Bu kullanılan tabir de hiç hoşuma gitmedi. Onlar benim dostlarım ve öyle görüyorum.”