Sedat Peker gündeme getirmişti… Erkam Yıldırım ‘offshore’ hesaplar mı açtı?

Eski başbakan ve AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'ın offshore hesapları olduğu iddia edildi. Sedat Peker, ifşaatlarında Erkam Yıldırım hakkında da iddialarda bulunmuştu.

featured

Sedat Peker’in iddialarında yer alan Venezuela bağlantıları ile gündeme gelen Erkam Yıldırım’ın ‘offshore’ diye tabir edilen yurt dışı banka hesaplarına sahip olduğu iddia edildi.

Offshore hesaplar, kullanıcının ülkesi veya ikamet ettiği ülke dışında belirlenen varlık ve yatırımlara sahip olan yabancı bir banka hesabı olarak tanımlanıyor.

Konuyu gündeme getiren Celal Eren Çelik, haberalternatif.com’daki yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Malta’da Yıldırım Ailesi’ne ait 4 farklı şirket bulunmakta bu ve bu şirketleri ise Mifsud and Sons Limited isimli hukuk şirketi temsil etmekte.

Bu şirketlerde Binali Yıldırım’ın Başbakan olması ile birlikte 2016 yılının Haziran ayında bir yönetim değişikliği yaşanıyor ve şirketlerin kontrolü Süleyman Varol isimli kişiye geçiyor. Süleyman Varol Binali Yıldırım’ın yeğeni olmakta.

Malta’da kurulan şirketlerin isimleri ise şöyle: Dertel Shipping Limited, Nova Ponza Limited, Rory Malta Limited ve Nova Warrior Limited.

Bu şirketlerden Roya Malta ve Nova’nın hissedarı ise Binali Yıldırım’ın dayısı Yılmaz Erence’nin aynı zamanda AVS Küresel Gemi Tedariği ve Yönetimi A.Ş ile Q Shipping isimli şirketlere de ortak olan CEREN DANIŞMANLIK DENİZCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş şirketi!

Yıldırım Ailesi tarafından Malta’da kurulan diğer 2 offshore şirketinden Dertel Shipping ve Nova Warrior şirketlerinin durumu daha da ilginç…

Zira bu 2 şirketin ana hissedarı Hollanda Antilleri Curaçao merkezli olarak kurulmuş olan South Seas Shipping NV isimli şirket.

CMT Shipping MV isimli bir avukatlık şirketi gibi gözükse de bir de bakıyoruz ki şirket ile ilgili resmi belgeleri şirketin yöneticisi olarak bizzat Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım imzalamakta.”

Sedat Peker gündeme getirmişti… Erkam Yıldırım ‘offshore’ hesaplar mı açtı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Kerimcanin hesap hareketlerine baksin masak.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!