Sedat Peker'den Tolga Ağar'a çok ağır suçlamalar gelmişti... Başsavcılıktan o ölümle ilgili açıklama

Mafya lideri Sedat Peker'in, ölümüyle ilgili AKP Milletvekili Tolga Ağar'ı suçladığı kadın gazeteci Yeldana Kaharman'la ilgili başsavcılıktan açıklama geldi.

Sedat Peker'den Tolga Ağar'a çok ağır suçlamalar gelmişti... Başsavcılıktan o ölümle ilgili açıklama

Suç örgütü lideri Sedat Peker, "Mehmet Ağar ve Pelikancıların gerçek yüzü" adıyla yayınladığı ikinci videoda Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar’la ilgili iddialarda bulunmuştu.

Peker, "Tolga Ağar'ın bir kız arkadaşı var Kırgız ya da Kazak uyruklu. Kızcağız jandarmaya gidiyor, Tolga Ağar bana tecavüz etti diye. Kız şikayet ediyor. Daha sonra kızı helikopterle aldırıyorlar. Kız ertesi gün ölü bulunuyor. Orada bir garipcağız öldü, herkes biliyor kimse sesini açmıyor" ifadelerini kullanmıştı.

Peker'in "Yeldana Kaharman, Tolga Ağar'ın cinsel saldırısına uğradığı, şikayetinin ardından ölü bulundu" iddiasına Tolga Ağar, "Adı geçen gazeteciyi tanımam, konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır" demişti.

Peker'in açıklamaları gündeme oturmuşken Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı, Kazakistan uyruklu Yeldana Kaharman'ın ölümüne ilişkin açıklamada bulundu.

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın kuruluşlarında Kazakistan uyruklu Y.K'nin ölümüyle ilgili yayınlanan haber ve paylaşımlar üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapılması ihtiyacının hasıl olduğu bildirildi.

Açıklamada şöyle denildi:

"Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında yapılan olay yeri incelemesi, ölü muayene ve otopsi işlemi ve dinlenen tanık beyanları sonucunda müteveffa Y.K'nin asıya bağlı gelişen asfiksi sebebiyle vefat ettiği, müteveffayı intihara azmettiren, teşvik eden, intihar kararını kuvvetlendiren veya intiharına herhangi bir şekilde yardım eden kimsenin bulunmadığı tespit edilerek 16 Ekim 2019 tarihinde kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği anlaşılmıştır."