Sedyeden düşen hasta öldü, ‘taksirle ölüme sebebiyet verme’ soruşturması başlatıldı

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde, bir hastanede muayeneye götürülürken sedyeden düşen Muharrem D., hayatını kaybetti. 15 Mart'ta meydana gelen olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Muharrem D.'nin ölümüne ilişkin, iki hasta bakıcı ve hemşire hakkında 'taksirle ölüme sebebiyet verme' suçundan soruşturma başlattı.

featured

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde bulunan Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ek binasında dahiliye polikliniğinde yatan Muharrem D., 15 Mart’ta muayeneye götürüldüğü sırada sedyeden düştü.

Sedyeden düştüğü anda kafasına aldığı darbe sonucunda beyin kanaması geçirdiği belirtilen Muharrem D., yoğun bakımda 5 gün süren müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yapılan incelemede hastanın sedyeden düştüğü sırada hasta bakıcı olan Bayram S. ve İsa K. ile hemşire Satı T.’nin sedye ayarlarıyla oynadığı öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, hastanın ölümünün ardından hemşire Satı T. ile hasta bakıcılar Bayram S. ve İsa K. hakkında ‘taksirle ölüme sebebiyet verme’ suçundan soruşturma başlattığı öğrenildi. Olayla ilgili incelemeler sürüyor. (DHA)

Sedyeden düşen hasta öldü, ‘taksirle ölüme sebebiyet verme’ soruşturması başlatıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!